27. 11. 2007,
10.18

Torek, 27. 11. 2007, 10.18

Premoči niso unovčili

V tekmi 19. kroga Prve Lige Telekom Slovenije so se nogometaši Interblocka in Nafte v Ljubljani razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0).

Ljubljanski nogometaši so zamudili lepo priložnost, da se še bolj približajo samem vrhu prvenstvene razpredelnice. Proti tekmecu, ki naj bi jim ustrezal, saj so ga v letošnji sezoni premagali že trikrat, so sicer vodili, toda prednosti niso zadržali do konca. Točka, s katero je Nafta nadaljevala niz pozitivnih rezultatov in naprej diha za ovratnik današnjemu tekmecu, trenutno četrtemu na lestvici, je povsem zaslužena, saj je bila v ne preveč kakovostni predstavi najmanj enakovreden tekmec.

Tekmo so bolje odprli gosti, ki so imeli že v prvih minutah dve priložnosti, toda mreža je ostala nedotaknjena. Zato pa se je zatresla na nasprotni strani. V prvem resnejšem napadu so domači povedli; v 9. minuti je lepo akcijo napada zaključil Rakovič. Po burnem začetku se je igra nekoliko umirila. Večinoma je potekala na sredini igrišča. Nevarnih akcij ni bilo veliko, za povišanje izida pa sta ju zamudila Akoto in Rakovič. Pri gostih je bil nevaren predvsem Eterovič, v zadnjih trenutkih prvega polčasa pa ga je posnemal tudi Čeh.

V nadaljevanju so Prekmurci krenili na izenačenje izida in cilj dosegli v 56. minuti, ko je domačega vratarja premagal Bukovec. Po izenačenju se je pričakoval pritisk gostiteljev. Do njega je res prišlo, toda le za kratek čas. Gostje so hitro vzpostavili ravnotežje, v zadnjih 20 minutah pa tudi prevzeli pobudo. V 83. minuti je nevarno streljal Repina, toda žoga je zletela mimo vrat.