22. 11. 2007,
9.32

Četrtek, 22. 11. 2007, 9.32

Pravičen remi najboljših

Nova Gorica - V tekmi prvega kroga Prve Lige Telekom Slovenije so nogometaši Hita Gorice in Domžal igrali neodločeno 1:1.

Derbi najuspešnejših slovenskih moštev zadnjih treh sezon se je zaključil s pravičnim remijem. Večinoma je igra potekala na sredini igrišča, priložnosti so bile redke, lahko rečemo, da sta se tekmeca preveč posvetila taktiki, da bi lahko zadovoljila okus zahtevnih gledalcev.

V prvem delu so bili gostitelji več pri žogi, a so imeli veliko težav pri prebijanju domžalske obrambe. Gosti so celo prvi prišli do priložnosti, ko je v 16. minuti Zahora meril mimo gola. Le minuto pozneje je Demirović s prostega strela zadel živi zid, odbito žog pa je Velikonja usmeril proti golu, vendar mu je veselje preprečil vratar Nemec.

Nekaj več želje po napadu so aktualni državni prvaki pokazali v nadaljevanju, v 62. minuti pa so tudi povedli. Po kotu, ki ga je izvedel Kirm, je domači branilec Komel nespretno posredoval in z glavo zatresel mrežo svojega moštva. A veselje gostov ni trajalo dolgo. Že štiri minute pozneje je kapetan Goričanov Demirovič z 18 metrov in nekoliko z leve strani mojstrsko izvedel prosti strel, žogo je poslal v zgornji desni kot vratarja Nemca.

Do konca tekma sta obe moštvi poskušali doseči zmagoviti zadetek, toda večjih priložnosti ni bilo. Še najbližje veselju sta bila domača igralca Cvijanovič, ki je streljal čez gol, in Djukič, slednjega je z obrambo razočaral njegov nekdanji soigralec Nemec.