8.56

Interblock Domžale Luka Koper Maribor

Ponedeljek, 25. 4. 2011, 8.56

Ponovitev lanskoletnega finala

V finalu Hervis pokala Slovenije se bodo, tako kot lani, pomerili nogometaši Maribora in Domžal. Prvi je v torek na povratni tekmi polfinala premagal Luko Koper, drugi je bil boljši od Interblocka.

Podobno kot lani se bosta tudi letos v finalu za pokalno lovoriko pomerila Domžale in Maribor, ki brani naslov.

Domžale so v povratni tekmi polfinala proti drugoligašu Interblocku zmagale z 2:0. Po prvem polčasu je bil izid 0:0. Nato je za Domžalčane najprej zadel Brazilec Juninho, usodo Ljubljančanov pa je zapečatil mladi rezervist Jernej Smukavec.

V Ljudskem vrtu sta se udarila aktualni pokalni in državni prvak. Prva tekma v Kopru se je končala z remijem 1:1, zato so Koprčani potrebovali gol. Tudi v Mariboru v prvih 45 minutah gledalci niso videli zadetka, nato pa je mrežo nasprotnika zadel Etien Velikonja. Nekdanji golgeter HiT Gorice je bil tudi sicer glavni akter tekme. Ob golu je nase opozoril tudi z vratnico, poskrbel pa je tudi za obe izključitvi pri Kopru v drugem polčasu. Z igrišča sta morala po dvobojih z Velikonjo predčasno Amir Karič, ki je neposredno prejel rdeči karton, in Nebojša Kovačevič, ki je moral iz igre zaradi drugega rumenega kartona.