19.08

8 let, 5 mesecev

Sobota, 31. 5. 2008, 19.08

Pokal v rokah Domžalčanov, polna mreža Drave

Nogometaši Drave so v 36. krogu PrveLige Telekom Slovenije izgubili proti Domžalam z 0:6 (0:3).

Nogometaši Domžal so na Ptuju več kot spodobno potrdili naslov državnega prvaka in visoko dvignili pokal za drugo zaporedno zvezdico. Hkrati pa so Dravo potisnili v dodatne kvalifikacije za obstanek v ligi, ki jih bodo Ptujčani igrali z drugouvrščeno ekipo 2. slovenske nogometne lige, ekipo Bele krajine.

Gostitelji so sicer obetavno začeli odločilno tekmo, saj so po Ogujevem strelu z glavo prvi zapretili. A to je bilo tudi vse, kar so Ptujčani pokazali na tej tekmi. Gosti so namreč zatem popolnoma prevladovali na igrišču in svojo premoč kronali s pol ducata golov. Pravi "šov" Domžalčanov je začel Kirm v osmi minuti, ki je z lepim strelom v levi zgornji kot kaznoval nespretno odbijanje žoge Prejaca. Tri minute pozneje se je med strelce vpisal Zahora.

Zahora še povišal prednost pred Bunderlo

Kot z desne strani je izvedel Juninho, po tleh je podal Kirm, ki je prodrl ob samem robu igrišča in podal nazaj do Zahore, ta pa je s petih metrov povišal vodstvo. Dobri dve minuti pred koncem prvega polčasa pa je hrvaški napadalec v domžalskem dresu dosegel še svoj drugi zadetek, in sicer je s prostega strela nekoliko z desne strani žogo zabil v levi zgornji kot nemočnega vratarja Murka.

Že v drugi minuti nadaljevanja so gosti dosegli še četrti zadetek. Emeršič je v svojem kazenskem prostoru spotaknil Benka, sodnik Gostenčnik pa je pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec najstrožje kazni je bil Žinko. Domžale so vse niti igre držale v svojih rokah, nogometaši Drave pa so poskušali bolj na silo in v samostojnih akcijah doseči kak zadetek. Popoln polom domačinov je v 75. minuti napovedal Benko, ko je z glavo uspešno dokončal lepo izpeljan protinapad Zahore in Kirma, potrdil pa ga je Jusufi tri minute pred koncem.