Sreda, 1. 11. 2017, 13.10
7 let, 6 mesecev
Abubakari Yakubu
Po skrivnostni bolezni pri 35 letih umrl nekdanji igralec Ajaxa

Nekdanji igralec Ajaxa Abubakari Yakubu je pri 35 letih umrl za posledicami skrivnostne epidemije, ki naj bi v zadnjem obdobju razsajala po njegovi domovini Gani.
Abubakari Yakubu je rodno Gano zapustil s 17 leti, ko se je po nabiranje nogometnega znanja odpravil v Ajaxovo mladinsko nogometno šolo na Nizozemsko. Dežela tulipanov je v naslednjem desetletju postala njegova druga domovina.
Intervju, ki ga je Yakubu opravil pri rosnih 17 letih:
V letih od 1999 do 2004 je skupaj z Zlatanom Ibrahimovićem igral za nogometni klub Ajax. Zbral je 65 nastopov in z ekipo dvakrat osvojil nizozemsko prvenstvo. Naslednjih pet let je posvetil igranju za nizozemsko moštvo Vitesse.
Informacije o nogometaševi prezgodnji smrti so dokaj skope. Po poročanju tujih medijev naj bi se razlog skrival v skrivnosti epidemiji, ki že nekaj časa pustoši po delu Gane (mesto Tema), kjer je zdaj že pokojni član ganske reprezentance odraščal in zadnja leta tudi živel.