21.47

futsal Slovenija Srbija

Sreda, 23. 9. 2015, 21.47

Po porazu tokrat remi s Srbi

Slovenska reprezentanca v dvoranskem nogometu je na prijateljski tekmi v Podčetrtku igrala neodločeno s Srbijo. Potem ko je na prvi tekmi v Brežicah izgubila s 4:5, je bil tokrat izid 2:2 (2:1).

Slovenija je na svoji 216. uradni tekmi dosegla neodločen izid s Srbijo. Gola sta dosegla Alen Fetić in Anže Širok, gostje so izenačili minuto pred koncem. Prvi zadetek je dosegel Fetič v 10. minuti, po srbskem izenačenju pa je Anže Širok v 19. z reprezentančnim prvencem poskrbel za novo vodstvo.

V drugem delu je selektor Andrej Dobovičnik ponudil možnost za igro tudi ostalim igralcem, vnovič pa je zatajila realizacija. To so Srbi izkoristili in dobro minuto pred koncem izenačili.

"To sta bili dve čvrsti tekmi, Srbi podpirajo idejo, da bi več takih tekem igrali. To so obračuni, ki koristijo mladim igralcem. Na drugi tekmi je bilo manj napak in tudi manj priložnosti, zato za gledalce ni bilo tako atraktivno. Ekipi sta bili izenačeni. Spet smo imeli malce kratko klop, malce nam je zmanjkalo do zmage. A sem kljub temu vesel, igralcem nimam kaj očitati," je po obeh pripravljalnih dvobojih dejal selektor Dobovičnik.