21.14

8 let, 5 mesecev

Sobota, 27. 9. 2008, 21.14

Ostojič: Interblock ne sodi na dno

Izbranci Pavla Pinnija bodo v nedeljo v zadnji tekmi 11. kroga PrveLige Telekom Slovenije gostovali v Ljubljani. Pred dvobojem z Interblockom je pričakovanja strnil kapetan Ajdovcev Vladimir Ostojič.

Nogometaši Primorja še vedno niso povsem pozabili na sredo, ko so pred domačimi gledalci izpustili kar dvakrat iz nog vodstvo proti Domžalam z dvema zadetkoma prednosti. Tekma v Ajdovščini se je končala z neodločenim rezultatom 3:3, gostitelji pa so še dolgo objokovali izpuščeno priložnost za zmago. Tega se zaveda tudi kapetan Ajdovcev, ki je mrežo dvakratnih državnih prvakov zatresel že v 3. minuti. ''Morali bi vsaj enkrat zadržati prednost in zmagati. Enostavno smo dobili prepoceni zadetke, na koncu pa smo morali biti s točko še zadovoljni. Škoda, saj smo zelo dobro vstopili v tekmo in tudi še pri rezultatu 3:1 nadzirali tekmo, nato pa je sledil padec zbranosti. V končnici prvega polčasa smo žal po nepotrebnem prejeli drugi zadetek. V nadaljevanju je bilo težko zadržati vodstvo, saj so bile Domžale v drugem polčasu povsem druga ekipa,'' je za Sportal priznal kapetan Primorja Vladimir Ostojič, ki bo v nedeljo ob 13. uri z ajdovsko nogometno odpravo krenil na gostovanje v slovensko prestolnico. Tekma z branilci pokalnega naslova se bo na štadionu ŽAK v Spodnji Šiški začela tri ure kasneje.

V Ljubljani do točke

Se glede na trenutni položaj na lestvici ''rdeče-črnim'' v Ljubljani obeta lepa priložnost za povečanje točkovnega izkupička, saj je Interblock prikovan pri dnu prvoligaške razpredelnice? ''Interblock ne sodi na dno lestvice. Ima kakovostno zasedbo z nekaj zelo dobrimi nogometaši, ki lahko tekmo odločijo prav v vsakem trenutku. V Ljubljano gremo s ciljem, da ponovimo predstave z nekaterih naših boljših gostovanj v tej sezoni. Skušali bomo odigrati po najboljših močeh. Če se nam bo posrečilo, lahko v Ljubljani vzamemo tudi kakšno točko,'' je naznanil dolgoletni člen v obrambni postavitvi Ajdovcev. V nedeljo pričakuje veliko dela. Razlog? ''Največje orožje Ljubljančanov je napad. V prvenstvu so slabo štartali, v sredo pa so proti Gorici že pokazali, da se pobirajo. Pričakujem lepo tekmo.''

Kakovostni treningi s Pinnijem

Trener Primorja Pavel Pinni pred tekmo z Interblockom nima posebnih skrbi s poškodovanimi igralci. Tako kot vedno se bo tik pred dvobojem odločil, kateri nogometaš izmed štiričlanske ''tujske legije'' na začasnem delu v Ajdovščini bo v nedeljo počival. ''Dobro smo se ujeli s trenerjem Pinnijem. Treningi so kakovostni, dobro se dela. Pričakujem, da bomo igrali le še bolje in stopnjevali formo, nato pa bili uvrščeni nekje v zgornjem delu lestvice,'' je poudaril 26-letni branilec, ki se že veseli predstavitve projekta prenove štadiona v Ajdovščini. Več naj bi bilo znanega v oktobru ...