23.16

8 let, 5 mesecev

Sobota, 26. 7. 2008, 23.16

Ošlaj pokvaril domžalsko zabavo

Nogometaši Domžal in lendavske Nafte so se v 2. krogu PrveLige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 2:2. Gostje so prišli do točke v 94. minuti.

Drugo zaporedno tekmo na domačem igrišču v novi sezoni si je branilce naslova slovenskih prvakov na tribunah domžalskega športnega parka ogledalo le nekaj sto privržencev, slabemu obisku pa je ob dejstvu, da so v Sloveniji letne počitnice, botrovalo še slabo vreme.

Nekajurno deževje ni zagodlo le gledalcem, temveč tudi nogometašem, ki so morali svoje znanje pokazati na razmočenem igrišču, ki je bilo na nekaterih predelih dobesedno preplavljeno.

Neizkoriščene priložnosti

V takšnih razmerah so so sprva bolje znašli domači nogometaši, ki so si že v v peti minuti priigrali lepo priložnost. Dvakratni strelec Domžalčanov v prvem prvenstvenem krogu se je tokrat znašel v vlogi podajalca, toda njegovo uporabno žogo po predložku z leve strani je s strelom z glavo Knezović namesto v nasprotnikovo mrežo poslal mimo desne vratnice. Ista igralca sta se v enakih vlogah znašala tudi v 11. minuti, le da je Kirm tokrat izvajal kot z desne strani in namesto na prvo vratnico podal na drugo. Vse drugo je bilo enako, vključno s strelom Knezovića mimo Kuzminih vrat.

Niz napadov Domžal je v 20. minuti nadaljeval Čavušević. Slednji je prišel do žoge na polovici Nafte, preigral dva gostujoča branilca in močno streljal od daleč, a je žoga končala v naročju vratarja Kuzme. Štiri minute pozneje so prvič zapretili tudi Lendavčani. Z roba kazenskega prostora je Sebök poskušal z močnim strelom po tleh, a je bil tudi vratar Nemec na mestu.

Bolj zadovoljni gostitelji

Naslednje minute so spet minile v znamenju premoči domačih nogometašev, ki so v 27. minuti sprva prek Kirma zatresli prečnik, v naslednji minuti pa prek Čavuševića še nasprotnikovo mrežo. Strelec uvodnega zadetka se je najbolje znašel po slabo izbiti žogi in je streljal z glavo. Gostujoči branilci so jo sicer izbili, a prepozno, saj je stranski sodnik Košanc pokazal, da je bila žoga že čez črto. Toda veselje Domžalčanov ob vodstvu ni trajalo dolgo, kajti v 32. minuti se je na semaforju izpisal izid 1:1. Gostje so odigrali hiter protinapad, Janković je prodrl po desni strani in podal do Seböka, ki je udaril s prve in z lobom premagal Nemca.

Kljub vsemu pa so na odmor odšli bolj zadovoljni gostitelji, kajti v 44. minuti so spet vodili. Akcijo je začel Žinko, ki se je na levi strani lepo otresel svojega čuvaja, po podaji v kazenski prostor pa je bil najvišji Knezović. Kuzma je sicer njegov strel ubranil, toda žogo odbil le predse, kjer jo je dočakal Zatkovič in jo iz bližine brez težav poslal v mrežo.

Ošlaj v zadnjih sekundah

V nadaljevanju sta bili ekipi bolj izenačeni, vsaj kar se tiče priložnosti, toda poskusi tako na eni kot drugi strani so kot po pravilu končali ali v rokah vratarjev ali pa mimo vrat. Že je kazalo, da spremembe rezultata ne bo in da bodo vse tri točke ostale v Domžalah, toda glavni sodnik je tekmo podaljšal za kar pet minut in prav v zadnji minuti so domači doživeli pravi šok, saj so gostje izenačili. Mujakovič je namreč izvajal prosti strel z desne strani, na drugi vratnici pa se je sam znašel Ošlaj, ki je z glavo zatresel mrežo Domžal in poskrbel, da so Lendavčani na vročem gostovanju v Domžalah odnesli točko.