7.55

Jan Oblak Jan Oblak Benfica Lizbona

Nedelja, 2. 2. 2014, 7.55

Oblak je novopečeni rekorder Benfice

Šele po 634 minutah, ki jih je prebil med vratnicama portugalskega velikana Benfice, je moral slovenski vratar Jan Oblak po žogo v svojo mrežo.

Sloviti nekdanji belgijski vratar Michel Preud'homme in njegov rekord iz sezone 1996/97, ko je bil med vratnicama Benfice nepremagan 595 minut, sta preteklost.

Jan Oblak je že takoj na začetku svoje zgodbe pri portugalskem velikanu poskrbel za nov rekord. Nepremagan je ostal kar 634 minut. Vse do 72. minute sobotne prvenstvene tekme Benfice v gosteh pri Gil Vicenteju, ko ga je premagal portugalski vezist Vitor Goncalves in poskrbel za končni izid 1:1.

Prvič premagan šele na osmi tekmi

To je bil sploh prvi gol, ki ga je prejel slovenski reprezentant na osmi tekmi v vratih Lizbončanov. Oblak na tekmi v Barcelosu ni imel veliko dela, gol pa prejel po močnem strelu z roba kazenskega prostora. Strelec Goncalves je meril po sredini in pod prečko. Oblak bi morda lahko posredoval bolje, česar zvesti spremljevalci nastopov Benfice niso pozabili omeniti, a gol prav gotovo ne gre na njegovo dušo.

Sporting lahko ujame Benfico, Portu spodrsnilo

Benfica je z remijem razočarala in lizbonskemu Sportingu, ki bo na delu danes (gostil bo Academico), dala možnost, da jo ujame na prvem mestu prvenstvene razpredelnice.

Lizbončani so bili na tekmi proti Gil Vicenteju veliko boljši nasprotnik in imeli nemalo priložnosti za zmago. Med drugim je izkušeni napadalec, Paragvajec Oscar Cardozo, v 95. minuti tekme zapravil enajstmetrovko.

Pristaše Benfice je razveselil vsaj razplet tekme njenega velikega tekmeca Porta, ki je presenetljivo izgubil v gosteh pri Maritimu. Benfica ima zdaj pred Portom, ki je na tretjem mestu, štiri točke naskoka.