9.03

Borussia Dortmund Hannover Bayer Köln

Petek, 1. 4. 2011, 9.03

Novakovič junak v zadnji minuti (video)

Milivoje Novakovič je Kölnu z zadetkom v zadnji minuti proti Nürnbergu priboril zmago. Vodilna Borussia Dortmund je bila v 28. krogu strelsko razpoložena, Bayer obdržal zaostanek, Bayern že tretji.

Nemško prvenstvo, 28. krog:

Petek: St. Pauli : Schalke 0:2* (0:1) Raul 26., Draxler 67.; R.K.: Kalla 68., Bartels 79./oba St. Pauli

* - tekma je bila prekinjena v 88. minuti

Sobota: Kaiserslautern : Bayer Leverkusen 0:1 (0:0) Sam 74.

Werder : Stuttgart 1:1 (1:1) Frings 34.; Hajnal 13.

Bayern München : Borussia Mönchengladbach 1:0 (0:0) Robben 78.

Mainz : Freiburg 1:1 (0:1) Allagui 74.; Cisse 1.

Borussia Dortmund : Hannover 4:1 (0:0) Götze 59., Barrios 64., 72., Grosskreutz 83.; Abdellaoue 56.

Hoffenheim : HSV 0:0

Nedelja: Köln : Nürnberg 1:0 (0:0) Novakovič 90. Milivoje Novakovič in Mišo Brečko sta igrala vso tekmo.

Wolfsburg : Eintracht Frankfurt 1:1 (0:0) Mandžukić 85.; Meier 59.; R.K.: Friedrich 71./Wolfsburg

19 - Gomez (Bayern) 17 - Cisse (Freiburg) 16 - Gekas (Eintracht) 13 - Barrios (Borussia Dortmund) 12 - Novakovič (Köln), Schürrle (Mainz), Konan (Hannover), Podolski (Köln) 11 - Lakić (Kaiserslautern), Petrić (HSV), Raul (Schalke) ...

Na prvi tekmi Ralfa Rangnicka, odkar je spet sedel na klop Schalkeja, je šlo njegovemu moštvu odlično. Najprej je v 26. minuti Raul zadel za 1:0, v 66. minuti pa je Julian Draxler zadel za vodstvo gostov z 2:0. Nato sta bila pri domačih izključena Jan-Philipp Kalla (68. minuta) in Finn Bartels (79.). Domačim navijačem je potem prekipelo in začeli so razgrajati. Eden izmed njih je s plastenko v vrat zadel pomočnika glavnega sodnika, zato se je slednji dve minuti pred iztekom rednega dela tekme odločil, da tekmo prekine. Kakšen bo razplet tekme, bo znano kmalu, a skorajda zagotovo je, da bodo gostje osvojili tri točke, medtem ko domačine verjetno čaka ostra kazen.