12. 3. 2017,
19.43

Thermometer Blue 0,15

Bayer Leverkusen Borussia Dortmund Bayern Dominic Maroh Kevin Kampl nemško prvenstvo

Nedelja, 12. 3. 2017, 19.43

Nemško prvenstvo, 24. krog

V Münchnu že diši po novem naslovu

Robert Lewandowski Bayern | Foto Reuters

Nogometaši vodilnega Bayerna v 24. krogu nemškega prvenstva so s 3:0 premagali Eintracht in Leipzigu, ki je izgubil Wolfsburgu (0:1), pobegnili že za deset točk. Že peti poraz v prvenstvu je doživela tudi Borussia Dortmund.

Bayer je v na uvodni tekmi štiriindvajsetega kroga po treh visokih zaporednih porazih v vseh tekmovanjih sicer prekinil črno serijo, a s predstavo proti Werderju ne bo zadovoljen, saj so v izdihljajih tekme zapravili priložnost za vse tri točke.

Enajsmetrovko je v šesti minuti sodnikovega podaljška zgrešil Omer Toprak. Slovenski reprezentant Kevin Kampl je za Bayer odigral celotno srečanje.

Tako kot Kampl je tudi Dominic Maroh pri sobotnem remiju Kölna proti Ingolstadtu (2:2) igral vseh 90 minut.