Osem golov Bayerna, Kamplovi praznih rok, avtogol Maroha

0,53

termometer

Serge Gnabry Werder Bremen

Werder Bremen je v 22. krogu nemške bundeslige že v petek premagal Wolfsburg in se z drugo zaporedno zmago malce odplepil z dna lestvice. Junak zmage je bil nekdanji Arsenalovec Serge Gnabry, ki se je poleti za pet milijonov preselil v Nemčijo. Vodilni Bayern je napolnil mrežo Hamburgerja z osmimi goli. Kevin Kampl je z Bayerjem ostal brez točk.

Kevin Kampl je z Bayerjem gosti Mainz in izgubil z 0:2. Dominic Maroh je s Kölnom izgubil pri Leipzigu. Slovenski branilec je v 34. minuti zabil avtogol, v 46. minuti pa ga je trener zamenjal.

Italijanski nogometni strateg Carlo Ancelotti je na tekmi med Bayernom in Hamburgom zelo uspešno proslavil jubilejno 1000. tekmo v trenerski karieri. Bavarski velikan je tekmece s severa Nemčije prepričljivo premagal z 8:0, Ancelotti pa je v statistiko dodal 591. zmago in prvo z Bayernom z vsaj sedmimi goli.