Dominic Maroh RB Leipzig Kevin Kampl Bayern Borussia Dortmund nemško prvenstvo

Nedelja, 4. 2. 2018, 20.29

Nemško prvenstvo, 21. krog

Kamplovi skočili na tretje mesto, vodilni Bayern pa daleč pred zasledovalci

Michy Batshuayi | Foto Reuters

V 21. krogu nemškega prvenstva je Leipzig Kevina Kampla premagal Borussio iz Mönchengladbacha in se povzpel na tretje mesto prvenstvene lestvice. Na vrhu se je še utrdil münchenski Bayern, ki je gladko in pričakovano premagal Mainz. Bavarci imajo že 18 točk prednosti pred drugouvrščenim Bayerjem iz Leverkusna.

Kevin Kampl se je z Leipzigom veselil zmage v Mönchengladbachu, odigral je vseh 90 minut tekme, gol za goste pa je v 88. minuti prispeval angleški napadalec Ademola Lookman.

Borussia Dortmund je na uvodni tekmi kroga s 3:2 premagal Köln Dominica Maroha, ki je tekmo spremljal s klopi. Dortmundčani so se po treh zaporednih remijih spet razveselili zmage, glavna atrakcija pa je bil novinec Michy Batshuaji, ki je zadnji dan zimskega prestopnega roka prišel iz Chelseaja. Belgijec je že na prvi tekmi dosegel dva zadetka.