nemško prvenstvo Dominic Maroh Kevin Kampl Bayer Leverkusen Köln

Nedelja, 27. 8. 2017, 19.55

Nemško prvenstvo, 2. krog

Kevin Kampl obsedel, Bayern in Borussia Dortmund brez spodrsljajev

bayern lewandowski | Foto Reuters

V uvodni tekmi 2. kroga nemškega prvenstva je Hamburger SV v gosteh premagal Köln s 3:1, dvoboj pa je bil zaradi poškodbe glavnega sodnika podaljšan za kar 13 minut. Branilec naslova Bayern München je po dveh zadetkih Roberta Lewandowskega v gosteh ugnal Werder. Bayer je doma remiziral s Hoffenheimom, Kevin Kampl pa je zaman čakal na priložnost na klopi za rezervne igralce.

Branilec naslova Bayern München je zmagal še drugič zapored. Z 2:0 je v Bremnu premagal Werder, dvoboj pa je v korist prvakov odločil dvakratni strelec Robert Lewandowski. Klub z enim njem manj, Bayer Leverkusen, je v soboto prav tako dosegel dva gola, a je moral njegov vratar dvakrat po žogo v mrežu. Hoffenheim mu je prekrižal načrte in se vrnil domov bogatejši za točko (2:2).

Slovenski reprezentant Kevin Kampl, ki se povezuje z morebitnim prestopom k RB Leipzigu, je še drugo tekmo zapored presedel na klopi. Trener Heiko Herrlich je izrazil upanje, da bo vendarle ostal zvest Bayerju.

Vodilna Borussia Dortmund je z 2:0 premagala berlinsko Hertho. Dvoboj je spremljalo več kot 80 tisoč gledalcev, za rumeno-črne pa sta zadetka dosegla Pierre-Emerick Aubameyang in Nuri Sahin.

Poškodba sodnika v Kölnu

Uvodna tekma drugega kroga nemške bundeslige je v petek pripadla moštvu iz Hamburga. Edini klub, ki v 54-letni zgodovini nemške bundeslige ni nikoli izpadel, je osvojil vse tri točke v Kölnu in zadržal stoodstotni točkovni izkupiček po dveh tekmah. Dominic Maroh (Köln), ki je v petek izvedel tekmece Kölna v skupinskem delu lige Europa, je srečanje spremljal na klopi za rezervne igralce. Srečanje je imelo kar 13-minuti sodnikov dodatek.

Tako dolg je bil zaradi poškodbe prvega sodnika Felixa Brycha, ki se je poškodoval v drugem polčasu, nato pa ga je po desetih minutah čakanja zamenjal Sören Storks. Le 49 sekund pozneje je pokazal rdeči karton nogometašu HSV Mergimu Mavraju, kar pa gostov ni zmedlo na poti do zmage.