nemški pokal Kevin Kampl RB Leipzig Borussia Dortmund Bayern München

Nemški pokal, osmina finala

Bayern po podaljšku slavil v Berlinu, Leipzig napredoval brez Kampla

Werder Bremen | Werder se je takole veselil napredovanja v Dortmundu. | Foto Reuters

Werder se je takole veselil napredovanja v Dortmundu.

Danes je bila odigrana druga polovica tekem osmine finala nemškega pokalnega tekmovanja. V igri za naslov je še vedno tudi RB Leipzig Kevina Kampla, ki je z 1:0 ugnal Wolfsburg, a Slovenca zaradi poškodbe tokrat ni bilo na igrišču. Bayern München je gostoval na Olimpijskem štadionu v Berlinu, tradicionalnem prizorišču finala, in po podaljšku slavil s 3:2. Redni del se je končal z izidom 2:2, v 98. minuti podaljška pa je Bavarce v četrtfinale popeljal Kingsley Coman.

Borussia Dortmund je v osmini finala nemškega pokala v torek v podaljških, v katerih so v Dortmundu gledalci videli kar štiri gole, vse do 120. minute vodila s 3:2, potem pa prejela gol, na koncu pa proti Werderju izpadla po enajstmetrovkah. Napredovali so še HSV ter drugoligaša Paderborn in Heidenheim.