20.37

8 let, 5 mesecev

Sobota, 29. 3. 2008, 20.37

Nafta še naprej tava v temi

Nogometaši Hita Gorice so v 25. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Nafto s 4:1 (2:0).

Novogoriški nogometaši so dosegli še drugo zaporedno, skupaj pa 12. zmago v sezoni, medtem ko ostajajo Lendavčani pri eni sami spomladanski točki. Nafta je tako padla že na šesto mesto in ima le še dve točki naskoka pred predzadnjo Dravo.

V prvem polčasu so imeli pobudo domačini. Najprej je poskušal Fratina, a se je Kuzma izkazal, po strelu Komela pa je bil vnovič uspešnejši vratar gostov. Prodorni Osterc si je pripravil lep prostor za strel, a znova se je izkazal Kuzma. Sredi polčasa so prvič zapretili tudi gosti, a sta Sebök in Ošlaj preslabo merila.

V 35. minuti se je v vlogi podajalca izkazal Demirović, ob drugi vratnici pa se je najbolje znašel Nigerijec v goriškem dresu Ekpoki in z glavo zadel spodnji bližnji kot. Isti igralec se je izkazal tudi pet minut pozneje. Po skorajšnji "fotokopiji" prvega gola je znova podal Demirović, Balažic je žogo podaljšal v sredino, kjer se je znova Ekpoki znašel na pravem mestu ob pravem času in zadel za 2:0.

Drugi polčas so obetavneje začeli gosti, vendar se je po strelu Trenevskega Simčič izkazal, poskus Seböka pa je zletel mimo gola. V 58. minuti je bila tekma odločena. Po podaji Komela so Lendavčani pozabili na Osterca, ki se je povsem sam znašel ob drugi vratnici in z glavo natančno meril v spodnji levi kot nemočnega Kuzme. Gosti so znova zapretili, a očitno jim je tokrat ponagajala tudi smola, saj sta Bunc v 66. in Mujakovič v 70. minuti zadela le vratnico.

Po izjemnem slalomu Osterca je njegov strel iz bližine v kot preusmeril Kuzma. V končnici tekme je najprej iz bližine častni gol za Nafto dosegel Trenevski v spodnji desni kot, le minuto pozneje pa se je izkazal goriški rezervist Kršić, ki je s 25 metrov "počistil pajčevino" iz zgornjega desnega kota lendavskih vrat.