16.09

8 let, 5 mesecev

Sobota, 29. 11. 2008, 16.09

Nafta jeseni doma brez poraza

Nogometaši Nafte so v 19. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Labod Dravo z 1:0 (1:0).

Lendavska Nafta je jesenski del prvenstva na domačem igrišču opravila z odliko. Tekmeci je niso porazili niti na eni izmed desetih tekem v lendavskem športnem parku, tako da visoka uvrstitev Prekmurcev na prvenstveni lestvici ni presenetljiva. Pred zimskim premorom - Nafta bo prihodnji konec tedna v zadnjem jesenskem krogu gostovala v Domžalah - so se izbranci Damirja Roba od svojih navijačev poslovili z zmago nad Dravo, ki je tekmo končala s kar dvema igralcema manj. Ptujčani so v zadnjih devetih tekmah osvojili vsega dve točki.

Trener Nafte Damir Rob tokrat ni mogel računati na organizatorja igre Jankovića, a niti gostujoča vrsta ni bila v polni zasedbi. Vzdušje v Lendavi je med polčasoma popestrila še slavnostna podelitev priznanj najboljšim športnikom Pomurja, laskavo priznanje je za najboljšo ekipo leta prejela tudi Nafta. Slednja bi lahko že v drugi minuti prišla do najstrožje kazni, ko je Filipović s hrbta v kazenskem prostoru podrl Lo Duco, toda sodnik Goričan se zanjo ni odločil.

Gostujoči vratar Murko je odlično posredoval v 15. minuti, ko je Bunc silovito sprožil iz voleja, ptujski čuvaj mreže pa je žogo s skrajnimi močmi odbil čez vrata. Po najlepši akciji tekme so domačini v 22. minuti povedli. Adilović je podal Buncu, njegovo podajo z leve strani je prestregel estonski reprezentant Vassiljev in z volejem zadel desni spodnji kot ptujskih vrat. Drava je svojo edino zrelo priložnost dočakala v 39. minuti, ko je Ogu z glavo preusmeril žogo proti domači mreži, kjer pa jo je Matjašec z golove črte izbil v polje.

Nadaljevanje je v 51. minuti ponudilo lepo priložnost gostom. Zilić je pobegnil po levi strani in sprožil, vendar je nekoliko oviran meril čez okvir. Nafta bi lahko odločila tekmo v 62. minuti. Sebök je lepo podal v sredino, kjer je povsem sam Medved iz sicer neugodnega položaja nastreljal telo dobro postavljenega Murka. Dvajset minut pred koncem je poskusil še Lo Duca z dobrih 20 metrov, žoga pa je zletela tik mimo desne vratnice.

V zadnjih minutah je bil po nepotrebnem glavni na zelenici sodnik Goričan. Ta je ob koncu tekme ob povsem običajni igri pokazal več kot polovico vseh kartonov. Predvsem gosti so bili vse bolj živčni, zaradi česar so tekmo končali z dvema igralcema manj. Bošnjak si je v 89. minuti prislužil drugi rumen karton, Ogu pa v 90. neposrednega rdečega po grobem prekršku nad enim izmed Naftinih nogometašev.