20.12

8 let, 5 mesecev

Sobota, 9. 8. 2008, 20.12

Nafta do nove zmage

Nogometaši Nafte so v 4. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali MIK CM Celje z 1:0 (0:0).

Derbi kroga med vodilnima ekipama lige se je razpletel po željah domačih gledalcev. Z zadetkom Mujakoviča iz enajstmetrovke v 82. minuti je Nafta ostala neporažena - MIK CM Celje je hkrati prejel prvi zadetek v prvenstvu - in prevzela vodstvo na razpredelnici.

Gostje so si že v prvi minuti priigrali prvo izjemno priložnost za vodstvo, toda strel Dvorančiča z glavo je zletel tik mimo leve vratnice. Rahlo terensko premoč bi lahko Celjani kronali tudi v 15. minuti, ko je nevarno situacijo s hrabrim posredovanjem rešil Zemljič. Nafta je na napade Celja odgovorila šele v 23. minuti, ko je Vasiljev izvedel prosti strel iz 28 metrov, žoga pa je zadela prečnik in zapustila igrišče. Štiri minute kasneje je vratar MIK CM Celja Šeliga odlično posredoval ob strelu Seboka, Nafta pa je naslednjo priložnost zapravila v 36. minuti. Šeliga je strel Brezovačkega s težavo zaustavil, žoga je na približno desetih metrih od gola prišla do povsem osamljenega LoDuce, ki pa jo je namesto v gol poslal visoko preko prečnika.

Tudi drugi polčas so uspešneje začeli gostje iz Celja, ki so preko Urbanča vnovič preizkusili pripravljenost vratarja Kuzme. Nafta je še v isti minuti poskusila za vodstvo, vendar je strel kapetana Lendavčanov Bunca zletel za las mimo vrat. V 70. minuti je Nafta ostala z igralcem manj na travnati površini. Janković je bil z grobim prekrškom zaustavljen, njegova nešportna poteza pa je sodnika Periča prisilila, da mu je pokazal drugi rumeni karton in pot pod prho. Navkljub igralcu manj pa so se prvega in edinega zadetka na tekmi veselili domačini. Andjelkovič je v kazenskem prostoru zrušil Gerenčerja, za kar si je prislužil drugi rumeni karton, zanesljivi izvajalec najstrožje kazni pa je bil Mujakovič.

V zaključku tekme je sodnik Perič še enkrat posegel po rdečem kartonu - dobil ga je Gobec, v 88. minuti pa se je moral soočiti tudi z burnimi reakcijami celjskih nogometašev, potem ko je zaradi prepovedanega položaja razveljavil zadetek Koruna.