20.27

8 let, 5 mesecev

Sobota, 2. 8. 2008, 20.27

Nafta do druge zmage, Primorje do drugega poraza

Nafta je pred domačimi navijači odigrala drugo tekmo in vpisala nove tri točke. Edini zadetek proti Primorju je dosegel Aleš Čeh.

Lendavčani, prepričljivi v pripravah in z odličnim začetkom nove sezone (po današnjem uspehu imajo dve zmagi in neodločen izid), so bili v tekmi z Ajdovci v vlogi favorita. Trener Damir Rob ni imel večjih težav pri sestavi ekipe, saj je iz kadra najboljših pogrešal le poškodovana Vassa in Bogdanovića, pri gostih iz enakih razlogov ni bilo Hadžića in Džuzdanovića.

Lepo akcijo zaključil Čeh

V srečanju z malo priložnostmi so bile v prvem polčasu vse na strani domačih. Prvo so Lendavčani izkoristili in že v 14. minuti povedli. Nekdanji član Primorja Lo Duca je z leve strani podal v sredino, spretni Čeh pa je z 12 metrov z levo nogo zadel desni kot Nenezičevih vrat. Tri minute pozneje je bil podajalec Bunc, Lo Duci pa iz neposredne bližine ni uspelo zadeti prazne mreže.

V 28. minuti so Lendavčani izpeljali lepo akcijo, ki pa se je končala le z udarcem iz kota. Zatem je Janković podal za novo veliko priložnost domačih, a je tudi tokrat zamudil Lo Duca. Poškodovanega Jankovića, kreatorja igre domačih, ki je nekdaj prav tako brcal v rdeče-črnem ajdovskem dresu, je v 42. minuti zamenjal estonski reprezentant Vassiljev, gosti pa so končali prvi polčas z edinim strelom proti domačim vratom. S prostega strela je v 45. minuti nekoliko previsoko meril Kalin.

Vratnica Primorja

Gosti so v nadaljevanju vse karte vrgli v napad, trener Pavel Pinni pa je povlekel tvegano potezo in že zgodaj opravil vse tri menjave. Tudi ta sprememba ni prinesla nič dobrega za goste in v 66. minuti bi domači lahko vodili z 2:0, a je strel Bukovca s 30 metrov Nenezič obranil. Minuto pozneje pa so imeli gosti prvo pravo priložnost. Da Silva je po uspešno izvedeni dvojni podaji nevarno streljal, žoga pa je le za nekaj centimetrov zgrešila domača vrata.

Do konca tekme so Ajdovci poskušali z napadi, a brez prave priložnosti. Sam zaključek pa je poskrbel za razburjenje na obeh straneh. Najprej je v zadnji minuti Kosmač zadel prečko, v nasprotnem napadu pa je izjemno priložnost za potrditev domače zmage zapravil Adilović, ki je po premočni podaji Lo Duce zgrešil prazen gol.