16.57

8 let, 5 mesecev

Ponedeljek, 21. 1. 2008, 16.57

Modrić in Vukojević usodna za Dravo

Nogometaši Drave so na mednarodnem prijateljskem turnirju v Gabeli osvojili drugo mesto. Ptujčani so v finalu izgubili proti zagrebškemu Dinamu z 1:2.

Na 18. turnirju, posvečenem v spomin nekdanjemu reprezentantu Jugoslavije in članu Hajduka Andriji Ankoviću, je v hercegovskem mestecu Gabela nastopil tudi slovenski predstavnik. Izbranci Milana Đuričića so se z uvodno zmago nad članom najmočnejše lige Bosne in Hercegovine Širokim Brijegom (2:0) uvrstili v nedeljski finale, kjer so se pred polnimi tribunami (zbralo se je 3.000 gledalcev) pomerili s hrvaškim prvakom, Dinamom. Barve ''kurentov'' so od prve minute branili Murko, Fabio, Prejac, M. Emeršič, Grižonič, Horvat, Tisnikar, I. Emeršič, Kronaveter, Kmetec in Kelenc, v drugem polčasu pa so nastopili še Grbec, Calamante, Lenić, Bošnjak, Zilić in Štrukelj. Drava se je dobro upirala papirnatemu favoritu iz Zagreba, katerega je drugič v karieri vodil nekdanji član hrvaške izbrane vrste Zvonimir Soldo. Po uvodnem zadetku hrvaškega zvezdnika Luke Modrića v 23. minuti so Ptujčani kaj kmalu izenačili. Strelec je bil Marko Kmetec, ki si je v uvodu srečanja priigral še dve zreli priložnosti. Zmagoviti zadetek za ''modre'' je v 71. minuti dosegel še eden član hrvaške reprezentance, Ognjen Vukojević. Tabor Ptujčanov je gotovo razveselilo dejstvo, da je ponovno stopil na zelenico Rok Kronaveter, ki naj bi po odpravljeni poškodbi znova predstavljal enega največjih adutov v igri Drave.