16.04

8 let, 5 mesecev

Sobota, 6. 12. 2008, 16.04

Mirnejši zimski spanec za Koprčane

Nogometaši Luke Koper so v 20. krogu PrveLige Telekom Slovenije na domačem igrišču premagali HiT Gorico 3:1 (2:0) in dosegli četrto zmago v tej sezoni.

Novogoriški nogometaši so v Koper pripotovali kot absolutni favoriti, saj je bil za njimi odličen drugi del jesenskega dela prvenstva. Prav tako so se gostje lahko zanašali na statistiko, ki pravi, da so bili Novogoričani v letošnji sezoni do tega kroga absolutni gospodar na Primorskem, tudi z dvema zmagama proti Kopru.

Toda statistika vedno ne pove vsega. Domači nogometaši, katerim se je po remiju proti branilcem naslova v minulem krogu vnovič vrnil del optimizma, ki jih je krasil v prejšnji sezoni, so prikazali bržkone najboljšo letošnjo predstavo in povsem zasluženo osvojili tri točke za priključek na prvenstveni razpredelnici in nekoliko mirnejši "zimski spanec".

Hitronogi Ipavec

Uvodne minute primorskega derbija, ki ga je krasila zelo zanimiva igra, sicer niso nakazovale poznejšega razpleta in gladke zmage gostiteljev. Igra je namreč potekala v preizkušanju moči tekmeca, vseeno pa velja omeniti poskusa Mertlja v 13. in Kršiča v 18. minuti, ki pa nista spremenila začetnega stanja na semaforju. Izid pa se je vendarle spremenil v 31. minuti, ko je Mertelj z leve strani poslal predložek v kazenski prostor gostov, tam je žogo sprejel Vitagliano, ki je s pravim evrogolom popeljal svoje moštvo v vodstvo.

Že čez dve minuti je po podaji Radujka hitronogi Ipavec dosegel še drugi zadetek za domače in obenem postavil tudi končni izid v prvega dela dvoboja. Gostje, ki so pokazali nekaj manj od pričakovanega, pa so bili še najbližje zadetku v 43. minuti, ko je Velikonja s strelom s kakšnih 16 metrov zadel okvir vrat.

Častni zadetek gostov

Čeprav so drugi polčas bolj aktivno začeli gostje, pa so se prvi novega zadetka spet veselili v domačem taboru. Na prvi vratnici se je najbolje znašel Ipavec in še drugič na tekmi matiral gostujočega vratarja Simčiča. Isti igralec bi lahko čez tri minute dosegel še svoj tretji zadetek, a je povsem osamljen streljal nenatančno in žogo namesto izza hrbta goriškega vratarja poslal mimo vrat.

Da si vendarle ni končalo s popolno prevlado koprskega moštva pa so gostje poskrbeli približno 20 minut pred sodnikovim zadnjim žvižgom, ko so častni zadetek dosegli po podaji Osterca in lepem strelu Velikonje, enega najbolj nevarnih v vrstah gostov.