7 let, 12 mesecev

serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Lazio Inter Fiorentina Samir Handanović Rene Krhin Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Dejan Lazarević Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

Milan le dočakal zmago, Inter spet razočaral

Inter je v 21. krogu serie A spet izgubil. Do pomembnih zmag sta prišla Siniša Anđelković (Palermo) in Luka Krajnc (Cesena). Milan je premagal obubožano Parmo.

V soboto smo videli dva remija. Roma izgublja boj za naslov z Juventusom, tokrat je doma le remizirala z Empolijem. Fiorentina je do točke prišla v gosteh pri Genoi. Jasmin Kurtić je pri gostih igral od 69. minute, medtem ko Josip Iličić ni dobil priložnosti za igro. Vso tekmo je presedel na klopi.

V prvi nedeljski tekmi je Inter spet doživel razočaranje. V gosteh pri Sassuolu je izgubil z 1:3. Samir Handanović je za Milančane, ki so v zadnjih treh krogih osvojili le točko, branil vso tekmo. Reneja Krhina, ki je na poti v špansko Cordobo, ni bilo v ekipi gostov.

Palermo, pri katerem je Siniša Anđelković igral vso tekmo, je doma z 2:1 premagal Hellas Verono.

Luka Krajnc je Ceseni pomagal do velike zmage nad Laziom pred domačimi navijači. Mladi slovenski branilec je pri drugi zaporedni zmagi, ki je Ceseno spet približala mestom, ki zagotavljajo obstanek, igral od prve do zadnje minute.

Chievo je doma izgubil proti Napoliju z 1:2. Tega je v vodstvo v prvem polčasu v vodstvo popeljal Boštjan Cesar. Kapetan slovenske reprezentance je igral vso tekmo. V začetni enajsterici Verončanov je bil tudi Valter Birsa, ki je igral 61 minut. Medtem je Dejan Lazarević na izhodnih vratih kluba in ga ni bilo v ekipi.