17.11

Lionel Messi Lionel Messi Barcelona rekord

Nedelja, 24. 4. 2011, 17.11

Messi zrušil 51 let star rekord

Čudežni Argentinec Lionel Messi je v španskem nogometnem prvenstvu v tekmi Barcelone proti Osasuni še enkrat pisal zgodovino. Dosegel je namreč 50. zadetek v sezoni.

Barcelona je slavila 2:0, Messi, ki je v igro vstopil v 66. minuti, pa je postal prvi nogometaš v zgodovini Španije, ki je v eni sezoni dosegel 50 zadetkov. Dosedanji rekord je bil v lasti nekdanjega igralca Reala, Ferenca Puskasa, ki je v davni sezoni 1959/60 mrežo zatresel 49-krat.

Trener Kataloncev, Pep Guardiola, po napornem obračunu z Realom v finalu Kraljevega pokala Messija sicer sploh ni nameraval poslati na igrišče, a ga je v to prislilila poškodba Gabriela Milita. Priložnost je dobil šele v zadnji tretjini tekme, kar pa je bilo povsem dovolj, da je v 87. minuti srečanja premagal vratarja Osasune. Le ena v nizu čarovnij nenadkriljivega Lea.