Petek, 26. 8. 2011, 22.50
9 let, 1 mesec
Messi in Fabregas za slavje "Blaugrane"

Čeprav pravi, da zanj to ni v ospredju, je trener Barcelone Pep Guardiola vseeno podrl rekord legendarnega Johana Cruyffa. S katalonskim moštvom je z zmago v letošnjem evropskem superpokalu osvojil že 12. lovoriko, torej eno več, kot jih je z Barco zbral nizozemski strateg med letoma 1988 in 1996.
Barcelona je poskrbela, da je tekma potekala zelo podobno, kot vsaka druga v zadnjem obdobju, ko igra blaugrana. Izrazito velik delež posesti žoge, številne podaje, podrejen tekmec, mojstrovina Lionela Messija in na koncu slavje Kataloncev. Za nameček se je med strelce vpisal še novinec Cesc Fabregas.
Prvo priložnost na tekmi so sicer imeli Portugalci, ko je v šesti minuti Hulk s prostega strela s 17 metrov meril previsoko, minuto pozneje je Joao Moutinho Victorja Valdesa prisilil v prvo obrambo, v deseti minuti pa je svojo prvo priložnost zapravila Barcelona, ko je Pedro Rodriguez (nekoliko sebično) poskusil z lobom, a žogo poslal čez gol.
Dve minuti zatem je na drugi strani spet zgrešil Hulk, nato pa so terensko pobudo v svoje roke začeli prevzemati Katalonci, ki pa dolgo niso znali prelisičiti čvrstih in discipliniranih Portugalcev. V 37. minuti je sicer do strela z 20 metrov prišel Xavi, a žogo poslal preveč proti sredini gola.
V 39. minuti pa je sledila napaka Porta. Freddy Guarin je bil nepazljiv in poslal žogo proti svojemu vratarju. Pri tem pa je spregledal Messija, ki je ostal v kazenskem prostoru. Argentinski mojster, najboljši nogometaš v Evropi v minuli sezoni po izboru novinarjev, je darilo sprejel, preigral vratarja in zadel za 1:0.
V drugem polčasu so spet sprva zapretili Portugalci prek Moutinha in Guarina, ki je za malo zgrešil cilj z močnim strelom, na drugi strani pa je David Villa v 56. minuti nevarno akcijo zaključil z ne najboljšim strelom, ki ga je Helton lahko ukrotil. Slednji je v zadnjem trenutku posredoval tudi v 60. minuti, ko se je za nespretnimi branilci Porta po Messijevi podaji znašel sam Pedro.
Upi Porta po izenačenju so dokončno splahneli v 86. minuti, ko si je Rolando s prekrškoma nad Messijem prislužil rumena kartona in kot drugi nogometaš v zgodovini evropskega superpokala (po Paulu Scholesu) moral predčasno z igrišča (kot tretji je le nekaj trenutkov pozneje rdeč karton prejel še Guarin). Le minuto zatem je Fabregas unovčil številčno premoč in potrdil zmago Barcelone, četrto v tem tekmovanju.