23.31

8 let, 5 mesecev

Sobota, 10. 5. 2008, 23.31

Menjava trenerja (še) ni pomagala

Nogometaši HiTa Gorice so v tekmi 33. kroga Prve Lige Telekom Slovenije doma premagali Dravo z 1:0 (1:0).

Drava je v Novo Gorico pripotovala brez odstavljenega trenerja Đuričića, tako da je srečanje vodil njegov pomočnik Boštjan Zemljarič. To ni pomenilo pozitivnega šoka, saj so Štajerci, ki so predvsem v drugem delu veliko poskušali, ostali brez pomembnih točk. Tako jih čaka še težko delo, da bi se izognili kvalifikacij, saj jim na roke ne gre niti lestvica niti razpored v zadnjih krogih.

Večji del prvega polčasa so maloštevilni gledalci spremljali nezanimivo predstavo, predvsem med obema kazenskima prostoroma. V 13. minuti se je v vlogi podajalca izkazal Cvijanović, ob levi vratnici pa se je lepo odkril Ekpoki. Najprej je njegov strel iz bližine Muro odbil, nakar je Nigerijec v goriškem dresu žogo popeljal v mrežo.

Sledilo je nekaj neuspešnih poskusov enih in drugih z razdalje, zanimivejša pa je bila znova končnica prvega polčasa. Cvijanovićev dobro merjen prosti strel z 18 metov je Murko odbil, nakar so dvakrat nevarno zapretili Ptujčani, a se je tako Drevenšku kot tudi Ziliću, ki sta merila iz ugodnih položajev z desne strani, po robu postavil domači vratar Simčič. Po lepem predložku Demirovića je bil Cvijanović prekratek, Drevenškov poskus z razdalje pa Simčiču ni povzročil velikih preglavic.

Ptujčani so odločneje začeli drugi, zanimivejši polčas in že po dveh minutah nadaljevanja zamudili lepo priložnost za izenačenje. Po predložku Bošnjaka je Kelenčev strel z desetih metrov zatresel levo vratnico, Kmetec pa iz bližine ni uspel premagati zanesljivega Simčiča. Novogoričani so zapretili iz prostega udarca z 18 metrov, ko je Demirovićev strel le za nekaj centimetrov zgrešil cilj. Po podaji Dediča se je Ekpoki v 68. minuti sam znašel pred gostujočimi vrati, a je meril visoko preko gola.

Pri gostih je bil aktiven Kronaveter, ki pa je z razdalje dvakrat nenatančno meril. Goriški napad je okrepil tudi Mladen Kovačevič, ki je uspešno preigraval, veselje pa mu je po strelu s 15 metrov preprečil Murko. Dedičev poskus z razdalje je končal preko gola, Kelenčev poskus pa je v kot preusmeril Simčič. Po lepi kombinaciji Demirovića in Ekpokija je pred vrati slabo zadel žogo Mladn Kovačevič, prosti strel Drevenška je Simčič ukrotil in ostalo je pri minimalni zmagi domačih.