22.20

8 let, 5 mesecev

Sobota, 9. 8. 2008, 22.20

Menjava Skočića (še) ni prinesla uspeha

Nogometaši velenjskega Rudarja so v 4. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Interblock z 2:0 (0:0).

Agonija Interblocka, ki je pred prvenstvom veljal za enega od favoritov za naslov, se nadaljuje, hkrati pa se nadaljujejo tudi dobre igre Rudarja iz Velenja. Medtem ko so domačini pred polno tribuno zabeležili drugo zaporedno zmago, so Ljubljančani, ki so sredi tedna ostali brez trenerja Skočića (ekipo je v Velenju vodil Toni Usnik), doživeli drugi zaporedni poraz. Interblock je v štirih krogih dosegel vsega štiri gole in zbral zgolj dve točki, Rudar pa se je ob izkupičku 2 - 0 - 2 povzpel v zgornji del razpredelnice.

Junak srečanja - Edin Junuzović

Zbrani predstavniki sedme sile na novinarski tribuni niso imeli nobene težave pri določitvi igralca tekme. To je postal 22-letni hrvaški napadalec Edin Junuzović, strelec prvega zadetka, podajalec pri drugem in ključna figura dvoboja na praktično vsej travnati površini.

Medtem ko so gostitelji poskušali z individualnimi akcijami in streli od daleč (izjema je le poskus Rakoviča iz 24. minute, ko je iz neposredne bližine zadel zunanji del mreže), so domači nogometaši navdušili s kombinatorno igro in veliko mero borbenosti.

Premoč so prvič kronali v 30. minuti, ko je Grdič prodrl po levi strani, podal v sredino, kjer je Junuzović s strelom iz obrata zadel v polno. To je bil tretji zadetek Junuzovića v novem prvenstvu, isti igralec pa ima tudi največ zaslug za drugi gol Velenja, saj je z natančno podajo v kazenski prostor zelo olajšal delo Trifkoviču, kateremu z glavo ni bilo težko matirati vratarja Rozmana.

Junuzović je tudi krivec, da Interblock tekme ni končal z enajstimi igralci. V 59. minuti ga je moral Ntame zaustaviti s prekrškom, zaradi katerega je kamerunski branilec Ntame prejel drugi rumeni karton.