28. 11. 2007,
23.06

Sreda, 28. 11. 2007, 23.06

Mariboru večni derbi

Najbolj zanimiva tekma sredinega četrtfinala pokala Hervis je bila na sporedu v Mariboru, kjer se je domačim zoperstavila Olimpija Bežigrad.

Derbi je zasluženo dobil Maribor. Ljubljanski prvoligaš Interblock je bil bolj uspešen, saj je doma ugnal Nafto. Koper je bil v gosteh boljši od Bele krajine. Domžale so brez težav izločile MIK CM Celje. Po več kot treh letih je bil na sporedu spet večni derbi. V Ljudskem vrtu so zmagali s 3:1 Mariborčani in upravičili vlogo favorita, medtem ko se je tretjeligaš Bežigrad Olimpija dostojno upiral.

Derbi je ponudil razburljivost in navijaške izgrede, več sreče pa je prinesel ekipi Milka Djurovskega. Nogometaši Olimpije Bežigrada so prepričani, da jih je usodna sodniška napaka v 19. minuti oddaljila od želenega cilja. V Ljubljani je Interblock po polčasu zaostajal proti Nafti z 0:1, a v drugem delu igre na krilih Hrvata Ivana Jolića prišel do zaslužene zmage. Koprčani so zmagali v Črnomlju in izločili drugoligaša Belo krajino.

Domžalčani so gostili MIK CM Celje, ki je v zadnjem času v slabi formi, in zmagali s 3:1. Za gole sta vnovič poskrbela napadalca Hrvat Dario Zahora in slovenski reprezentant Zlatan Ljubijankič, ki se je med strelce vpisal dvakrat.

Igra se samo ena tekma. Ekipa, ki zmaga, napreduje v polfinale.

Pokal Hervis, četrtfinale:

Sreda, 24. oktobra: Interblock : Nafta 3:1 (0:1) Jolić 64., Zeljkovič 70., Čoralič 83; Eterović 45.

Bela krajina : Koper 0:1 (0:1) Volaš 36.

Maribor : Olimpija Bežigrad 3:1 (2:1) Popović 19., Makriev 44., 81; Pavlin 38.; R.K.: Ščulac 19.

Domžale : Mik CM Celje 3:1 (2:1) Ljubijankič 9., 80., Zahora 20.; Sešlar 37.; R.K.: Križnik 45./MIK CM Celje