17.38

8 let, 5 mesecev

Sobota, 8. 3. 2008, 17.38

Mariborčani so se rešili

Nogometaši Maribora so v 22. krogu Prve Lige Telekom Slovenije na Ptuju premagali Livar s 3:2 (1:1).

Mariborski nogometaši so ugnali ekipo Livarja težje od pričakovanj, zmage pa so se veselili, kot da bi osvojili ligo prvakov. Na spolzkem igrišču na Ptuju so po zaostanku z golom razlike rezultat v svojo prid obrnili v zadnjih trenutkih tekme.

Sicer so Mariborčani bolje začeli in že v drugi minuti je Mezga z roba kazenskega prostora zadel vratnico, nato pa je sledilo obdobje enakovredne igre, ki so ga bolje izkoristili gostje. V 24. minuti je Karapetrović z desne strani z okrog 30 metrov izvajala prosti strel, nespretni Džinić pa je žogo poslal v lastno mrežo. Ob koncu polčasa so gostitelji vendarle pokazali nekaj več od igre. Napad za izenačenja je začel Tavares, ki je podal do Pavloviča, ta na nato do Mezge, slednji pa je z roba kazenskega prostora žogo poslal po tleh mimo vratarja Savića.

Na začetku drugega polčasa je nekaj več kot tisoč gledalcev sprva videlo nespretnost domače obrambe, ko je vratar Pridigar igral z roko izven kazenskega prostora. Gostje so posledično izvajali prosti strel. Agič je natančno meril, vendar je njegov strel z golove črte odbil Kubica, a le do Bečirija, nekdanjega soigralca v vrstah Maribora, ki je z neposredne bližine poslal žogo v mrežo. Šele v zadnjih minutah tekme je Maribor storil preobrat. V 81. minuti je Pavlovič izvajal kot z desne strani. Najvišji v skoku je bil Filekovič in izenačil na 2:2. Minuto pozneje je Pavlovič poslal predložek z desne strani, Jelić pa je z roba kazenskega prostora naredil mojstrovino in s strelom iz polobrata zadel levi spodnji kot gostujočih vrat.