NK Maribor NK Maribor Darko Milanič Martin Kramarič Marcos Tavares Blaž Vrhovec

Sreda, 27. 6. 2018, 22.23

Maribor nadaljeval z nizom zmag

Marcos Tavares | Foto Vid Ponikvar

Nogometaši Maribora so nadaljevali z uspešnim rezultatskim nizom na pripravljalnih tekmah in s 4:1 v Avstriji premagali tamkajšnjega tretjeligaša SC Weiz. To je bila njihova četrta zmaga na peti pripravljalni tekmi. Enkrat so remizirali.

Slovenski podprvak Maribor, ki se pospešeno na začetek kvalifikacij za ligo Europa, v kateri ga prva tekma čaka 12. julija, ko bo gostoval v Albaniji pri Partizaniju iz Tirane, je odigral novo prijateljsko tekmo in do zmage prišel šele v zaključku tekme.

Po prvem polčasu je po golu Blaža Vrhovca iz osme minute vodil, a so nato domačini v 70. minuti prišli do izenačenja. Toda v zadnjih desetih minutah so udeleženci lige prvakov v prejšnji sezoni stvari postavili na svoje mesto.

Najprej je v 81. minuti zadel rezervist Ranko Moravac, potem pa sta zmago z goloma potrdila Martin Kramarič v 88. in kapetan Marcos Tavares minuto za njim.

Mariborčane naslednja pripravljalna tekma čaka v soboto, ko se bodo udarili s Cracovio.

Varovance Darka Milaniča do začetka nove sezone skupaj sicer čakajo še tri pripravljalne tekme.