1 leto, 1 mesec

Nemanja Vidić Ryan Giggs Manchester United Manchester City Hull City Sunderland

Torek, 6. 5. 2014, 18.16

Man City po balkanskih notah na vrh angleške lige

Manchester City je z zmago proti Aston Villi prehitel Liverpool in postal vodilni. Od dresa rdečih vragov sta se poslovila Ryan Giggs in Nemanja Vidić.

Man City je dobil zaostalo tekmo proti Aston Villi. Uvodna zadetka je zabil napadalec iz BiH Edin Džeko, tretjega Črnogorec Stevan Jovetić, četrtega pa fantastični Yaya Toure, ki je tudi bil podajalec ptri tretjem golu. Na ta način je klub premožnih arabskih lastnikov prevzel vodstvo na lestvici, ki mu ga je Liverpool podaril z remijem proti Crystal Palacu.

Vidić sicer ni začel v prvi postavi Uniteda, a je po poškodbi Phila Jonsa Srb v igro vstopil v 22. minuti in požel stoječe ovacije celotnega Old Trafforda. Pri Hullu je po dolgem času od prve minute začel tudi Slovenec Robert Koren.

Prvi zadetek na tekmi je dosegel član mladinske akademije Manchester United, 18-letni James Wilson, ki je potreboval le 31 minut, da se je vpisal med strelce tudi v elitni Premier League. Pri zadetku mu je podal Marouane Fellaini, kar je zanj sploh prva podaja v dresu Uniteda. V 61. minuti je Wilson zabil še svoj drugi gol, potem ko Fellaini ni izkoristil svoje priložnosti. Le dve minuti kasneje je na 1:2 znižal Hullov Fryatt, ki je zabil pravi evrogol iz razdalje več kot 20 metrov. V isti minuti je Unitedov trener Ryan Giggs na klop potegnil izvrstnega Wilsona in v igro poslal Robina van Persieja. V 70. minuti je na igrišče namesto Lawrenca stekel Ryan Giggs, ki se je s svojim zadnjim nastopom poslovil kot igralec od domačega občinstva. V 86. minuti je končni rezultat 3:1 postavil van Persie.