16.58

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 7. 12. 2008, 16.58

Ljubljančani zadevali iz polpriložnosti

Nogometaši Primorja so v 20. krogu PrveLige Telekom Slovenije izgubili proti Interblocku z 0:3 (0:1). Ljubljančani so v Ajdovščini prekinili niz petih tekem brez zmage.

Neprepričljivo jesen so ajdovski nogometaši sklenili z novim, osmim porazom. Tokrat so pred domačimi gledalci pokleknili pred Interblockom, ki se tako kot Ajdovci ne more ravno pohvaliti z jesenskim izkupičkom. V 20 tekmah je zbral 27 točk in bo tako spomladi začel s 13 točkami zaostanka za vodilnim Mariborom.

Ljubljančani so sicer v Ajdovščini prekinili niz petih tekem brez zmage, Ajdovci pa so jesen končali s tremi točkami iz petih tekem, tako da so na dnu prvenstvene lestvice po točkah (18) izenačeni s Koprom.

Ajdovci začeli odločno, a ...

Med tednom je bilo v ajdovskem klubu precej burno in v ekipi ni bilo več tujcev Šaranovića in Serdarevića. Kljub temu so gostitelji tekmo začeli odločno. Skozi vse srečanje so imeli pobudo, bili boljši tekmec, vendar pa so gosti iz Ljubljane iz treh polpriložnosti trikrat zadeli. Kosmač je že v peti minuti zapravil prvo ajdovsko priložnost, isti igralec pa je nekaj minut zatem sam pred vratarjem žogo slabo zadel in tako zapravil še drugo obetavno akcijo.

V 24. minuti so gosti povedli. Izvedli so skrajšani kot, tako da je žoga prišla do Zahore. Slednji je sprožil, a neuspešno, žoga pa je vseeno končala pri Zeljkoviću, ki je s "škarjicami" žogo poslal pod prečko ajdovskih vrat. Gosti bi lahko še povišali prednost, vendar je Elsner zadel le zunanji del mreže. V zaključku prvega polčasa so domačini izvedli lepi akciji. Najprej je Krstič pobegnil po levi strani in podal proti Škerjancu, ki pa je bil za las prekratek. Nato pa je zapretil še Džuzdanović, vendar se je namesto za strel odločil za (neuspešno) podajo.

Nevarni protinapadi gostov

Tudi v začetku drugega polčasa je imel Kosmač novo priložnost za izenačenje, vendar se je po prostem strelu izkazal vratar Rozman. Ajdovci so bili večino časa na polovici gostov, vendar so Ljubljančani s protinapadi resno ogrožali domača vrata. V 55. minuti pa so tudi povišali naskok. Po strelu Zahore je vratar Baloh žogo obranil, nanjo je pritekel Džuzdanović in jo s prsmi potisnil v lastno mrežo.

Tudi tretji gol je bil bolj kot ne le splet (ne)srečnih okoliščin. Gostje so poslali dolgo žogo v kazenski prostor Primorja, domačemu čuvaju mreže je spodrsnilo, to pa je izkoristil Berić in zadel prazno mrežo. Pet minut pred koncem so imeli gostitelji priložnost za častni zadetek, vendar je Ogričev strel z glavo Rozman ukrotil.