22.48

8 let, 5 mesecev

Sobota, 10. 5. 2008, 22.48

Livar izgubil točke v zaključku

Nogometaši Livarja in Interblocka so se v Ivančni Gorici v 33. krogu Prve Lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:0).

Slabe predstave v zadnjih krogih gostje iz Ljubljane niso uspeli popraviti niti proti zadnjeuvrščenemu Livarju, ki se je že pred časom poslovil od prvoligaškega statusa. Ljubljanski nogometaši tako slast zmage niso okusili vse od 27. kroga, ko so slavili v Ajdovščini, ko so bili še povsem enakopravni v boju za drugo mesto. Očitno pa zdaj vse vstavijo na finale pokala, v katerem bodo proti Mariborčanom lovili vstopnico za Evropo.

Začetek dvoboja ni kazal na to, da Interblock ne bo zmagal, saj so si gostje že v 9. minuti dvoboja priigrali lepo priložnost. Pregelj je sam prišel v kazenski prostor, a je zadetek preprečila vratnica. Dve minuti pozneje je do strela prišel tudi Majcen, tokrat pa se je namesto vratnice izkazal Savić, ki je žogo odbil v kot. V 15. minuti so si prvo resnejšo priložnost priborili tudi domači nogometaši. Perme je vse opravil sam, tudi streljal, a se je prvič na tekmi moral potruditi še gostujoči vratar Strajnar. Priložnost Permeta pa je hkrati tudi pomenil boljše nadaljevanje Livarja.

Posledica tega je bila vidna že v 23. minuti, ko se je maloštevilno občinstvo veselilo prvega zadetka v mreži gostov. Spet je bil v glavni vlogi Perme, ki ga je Strajnar s prekrškom ustavil v kazenskem prostoru. Najstrožjo kazen je uspešno zaključil Brezovački, zadetek pa je še dodatno vlil poguma gostiteljem, ki so povsem prevzeli pobudo na igrišču. Sledili so še poskusi Prudiča, Gazibegoviča in Topiča, a se je vselej izkazal Strajnar.

V drugemu polčasu sta obe ekipi sprva prikazali nezanimivo igro med obema kazenskima prostora. Prvi, ki je nekoliko poživil dogajanje na igrišču je bil Rujović s strelom od daleč. Na poskus gostov so domači odgovorili z zadetkom. Tokrat je akcijo začel Brezarič, uspešno pa jo je zaključil Perme. Kljub zaostanku, se gosti niso predali. Poskušali so predvsem s hitrimi protinapadi, v enem od teh pa je bil že v 57. minuti uspešen Zeljkovič. Od 66. minute so Ljubljančani zaradi drugega rumenega kartona Lazića igrali številčno oslabljeni, kar pa domači niso izkoristili, saj so bili v napadih nenatančni. V 71. minuti žoga ni našla poti v mrežo niti po strelu Šuteja z glavo (prečnik). V končnici so gosti imeli več od igre, domači pa so bili nevarnejši. Vseeno so zadetek dosegli nogometaši Interblocka, ki so se po hitri kombinaciji Gerića in Preglja vendarle veselili izenačenja.