7 let, 12 mesecev

Copa America Čile Ekvador Lionel Messi Lionel Messi

Četrtek, 11. 6. 2015, 22.20

Lionel Messi ni imel razloga za veselje

Tretji dan 44. južnoameriškega prvenstva je v prvi tekmi skupine B, Urugvaj premagal Jamajko. Argentinci pa so proti Paragvaju zapravili vodstvo z 2:0.

V prvi tekmi tretjega dne Copa Americe so branilci naslova iz pred štirih let po zadetku Cristiana Rodrigueza strli odpor trdoživih Jamajčanov, v drugi pa smo doživeli presenečenje. Prvi favoriti z akončlno zmago so sicer začeli po pričakovanjih in po zadetkih Sergia Agüera in Lionela Messija povedli že z 2:0, a se Paragvajci niso predali in na koncu prišli do velike točke.

Vratar Paragvaja Antony Silva je zaklenil vrata, točko pa je v 90. minuti priboril Lucas Barrios. Gavči so bili po koncu tekme vidno razočarani.

"V drugem polčasu smo izgubili nadzor. Greh je, da se je tekma končala z remijem, predvsem zaradi priložnosti, ki smo jih imeli," je po tekmi razložil argentinski selektor Gerardo Martino.

Dvanajst ekip je razdeljenih v tri skupine po štiri, kjer se prvouvrščeni neposredno uvrstita v četrtfinale kot tudi najboljši dve tretjeuvrščeni ekipi.