Petar Stojanović Dalibor Volaš Benjamin Verbič

Sreda, 27. 7. 2016, 22.53

Kvalifikacije za ligo prvakov, 3. krog (prve tekme)

Köbenhavn z Benjaminom Verbičem na gostovanju dobro opravil svojo nalogo

Sredi tedna so na sporedu tekme 3. kroga kvalifikacij za ligo prvakov, v kateri ni več nogometašev Olimpije. V torek je Petar Stojanović zmagal z zagrebškim Dinamom. Benjamin Verbič s Köbenhavnom z ugodnim rezultatom v gosteh.

Dinamo je v Zagrebu gostil gruzijski Dinamo Tbilisi in prišel do lepe prednosti, zmagal je z 2:0. Do nje je hrvaškemu prvaku pomagal tudi mladi slovenski nogometaš Petar Stojanović, ki je igral vso tekmo. Na delu je bil tudi Partizani iz Tirane, katerega član je Dalibor Volaš, ki pa pri domačem porazu proti Salzburgu z 0:1 ni dobil priložnosti za igro.

Benjamin Verbič zadovoljno iz Romunije

Benjamin Verbič je igral 80. minut. | Foto: Benjamin Verbič je igral 80. minut. Benjamin Verbič je s Köbenhavnom na gostovanju v Romuniji pri tamkajšnji Astri iztržil ugoden rezultat, saj se je tekma končala z 1:1, kar pomeni, da jim doma za napredovanje zadošča že izid 0:0. Slovenec je igral prvih 80. minut, v 21. minuti pa si je prislužil rumeni karton.

Slovaški prvak Trenčin, ki je v prejšnjem krogu izločil Olimpijo, je doma izgubil proti varšavski Legii, tako da ga v gosteh čaka izjemno težko delo.

Astana, ki je lani iz Evrope izločila Maribor, je doma z 1:1 remizirala s Celticom. Za Kazahstance je igral tudi nekdanji zvezdnik Mariborčanov Agim Ibraimi, a le v zadnjih petih minutah.

Kvalifikacije za ligo prvakov, 3. krog (prve tekme):

Torek:
BATE Borisov (Belorusija)
: Dundalk (Irska) 1:0 (0:0)
Gordečjuk 71.

Ludogorec (Bolgarija) : Crvena zvezda (Srbija) 2:2 (1:0)
Cafu 43., Keserü 76.; Katai 47., Kanga 66.

Sparta Praga (Češka) : Steaua Bukarešta (Romunija) 1:1 (1:0)
Šural 35.; Stanciu 75.

Viktoria Plzen (Češka) : Quarabag (Azerbajdžan) 0:0
R.K.: Baranek 75./Viktoria

Partizani Tirana (Albanija) : Salzburg (Avstrija) 0:1 (0:0)
Soriano 71./11m; R.K.: Samassekou 54./Salzburg
Dalibor Volaš je pri Partizaniju sedel na klopi, a ni dobil priložnosti za igro.

Rostov (Rusija) : Anderlecht (Belgija) 2:2 (1:1)
Ezatolahi 16., Poloz 60./11m; Hanni 3., Tielemans 52.

Dinamo Zagreb (Hrvaška) : Dinamo Tbilisi (Gruzija) 2:0 (2:0)