Liga Europa, osmina finala (prve tekme)

Stojanović do prednosti, Handanović junak Interja, konec upanja za Verbiča?

Dinamo Zagreb | Dinamo v Lizbono odhaja z zadetkom prednosti. | Foto Reuters

Dinamo v Lizbono odhaja z zadetkom prednosti.

V boju za naslov v ligi Europa vztraja le še 16 klubov. Med njimi so tudi trije, pri katerih se dokazujejo slovenski nogometaši. Inter Samirja Handanovića je v Frankfurtu z Eintrachtom igral neodločeno (0:0), Petar Stojanović pa je na Maksimirju z zagrebškim Dinamom z 1:0 premagal Benfico. Oba Slovenca sta igrala celotno srečanje. Dinamo Kijev Benjamina Verbiča je zvečer visoko izgubil pri Chelseaju (0:3). Vojničan zaradi kazni kartonov ni smel nastopiti.

Zagrebčani so ob veliki podpori svojih navijačev premagali favorizirano Benfico in si priigrali lepo prednost. Srečanje, na katerem je slovenski reprezentant Petar Stojanović igral vseh 90 minut, je z enajstmetrovko odločil Bruno Petković.

Inter bi lahko na težkem gostovanju v Frankfurtu tako zmagal kot tudi izgubil. Že v prvem polčasu je strel z bele točke zapravil Marcelo Brozović, v nadaljevanju pa so domači pritisnili na vrata gostov, a je bil vselej na mestu Samir Handanović. Na koncu je zbral kar sedem obramb in bil najbolj zaslužen za to, da ima Inter pred povratno tekmo odlično izhodišče.

Veliko manj razloga za veselje je imel kaznovani Benjamin Verbič (kartoni). Njegov Dinamo je v Londonu visoko izgubil. Chelsea je zmagal s 3:0 in Ukrajincem najbrž že zadal smrtni udarec.

Arsenal z igralcem manj nemočen

Osmoljenec dneva je Arsenal. Londončani so sicer povedli že v četrti minuti, nato pa je v sedmih minutah dva rumena kartona prejel branilec Sokratis. Številčna premoč Francozov se je poznala in sledil je velik preobrat. Petr Čech je moral kar trikrat po žogo v svojo mrežo, kar pomeni, da topničarje ne čaka nič dobrega.

Zmagovalec evropske lige si bo zagotovil neposredno udeležbo v skupinskem delu lige prvakov v sezoni 2019/20.