19.58

8 let, 5 mesecev

Sobota, 31. 5. 2008, 19.58

Lendavčani ostajajo v prvi ligi

Nogometaši Nafte so v 36. krogu PrveLige Telekom Slovenije premagali Koper z 1:0 (0:0).

Trije zaporedni porazi so Lendavčane pahnili na rob prepada, v zadnjem srečanju proti drugouvrščenemu Kopru pa so si reševali kožo. Le zmaga jim je zagotavljala, da se izognejo nevarnemu devetemu mestu in s tem kvalifikacijam za obstanek v prvoligaški srenji.

Poleg tega so v zadnjem trenutku ostali brez poškodovanega Trenevskega, pa tudi prvi vratar Kuzma je med tednom obnovil poškodbo. Pred začetkom je kapetan Nafte Ošlaj sprejel priznanje, ker je bil uvrščen v idealno enajsterico prvenstvene sezone, potem pa se je začelo ...

Živčnost v vrstah domačih

Že v drugi minuti so domači prišli do priložnosti. Vasiljev je izvedel prosti strel z 20 metrov, na odbito žogo pa je zamudil Sebök. Prvi neposredni strel proti vratom Nafte je sprožil Božičič v 18. minuti s precejšnje razdalje, žoga pa je za slab meter zgrešila cilj. V 23. minuti je ob akciji Nafte Eterović odigral žogo do Mujakoviča, ta pa je ni umiril, ampak je nekontrolirano zamahnil in zgrešil. Po predložku Bunca (32.) je grdo zgrešil še Estonec Vasiljev in živčnost v vrstah domačih, ki so se sicer srčno borili, je bila še kako prisotna.

Mujakovič je zatem v 37. minuti z levico silovito streljal z okrog 18 metrov, Hasić pa ponudil priložnost fotoreporterjem in z atraktivno parado žogo odbil v polje. Gledalci so spet na noge skočili v 41. minuti. Ošlaj je bil v gneči gostov najvišji in streljal z glavo. Pri tem se je sam znašel v mreži, medtem ko je bila žoga izbita iz praznih vrat.

Eterović z bele točke

Že v prvi minuti nadaljevanja je sledila stoodstotna priložnost Lendavčanov. Eterović je bil podajalec, Sebök pa je z glavo povsem neoviran zgrešil s šestih metrov. Le tri minute pozneje je razpoloženi Eterović z 18 metrov za las zgrešil cilj, a že v naslednjem napadu - vodstvo domačih. Šečić je v kazenskem prostoru igral z roko, iz dosojene enajstmetrovke pa je Eterović s pravim projektilom zadel levi zgornji kot nemočnega Hasića. Šele s strelom Amusana s precejšnje razdalje so tudi gostje opozorili nase, a je žoga končala v naročju Luka.

Sledila je priložnost Pluta v 71. minuti, ko se je vratar domače ekipe izkazal, kar je bilo tudi prvo resnejše posredovanje vratarja Nafte. Dve minuti zatem so gledalci videli najlepšo akcijo na tekmi. Bunc je podal do Mujakoviča, ki je podaljšal žogo do Čeha, ta pa silovito sprožil strel tik nad okvirjem gostujočih vrat. V končnici dvoboja je Repina, ki je zamenjal sicer zelo dobrega Eterovića, zapravil priložnost za povišanje vodstva domačih, Lendavčani pa so do konca nadaljevali z napadalno igro in zasluženo slavili zmago ob bučni podpori domačih navijačev.