22.55

4 leta, 1 mesec

Thermometer Blue 0,04

1

el clasico špansko prvenstvo La Liga Real Madrid Barcelona Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak

Nedelja, 1. 3. 2020, 22.55

ŠPANSKO PRVENSTVO, 25. KROG

Real na el clasicu strl Barcelono in skočil na vrh španske lige

1

Real Madrid | Madridčani so se veselili zmage na 180. el clasicu, z njo pa so se povzpeli tudi na vrh španske lige. | Foto Reuters

25. krog španskega prvenstva je postregel s 180. el clasicom, na tem pa se je zmage veselil Real, ki je doma v Madriodu zmagal z 2:0. Madridčani so s 73. zmago nad Barcelono skočili tudi na vrh prvenstvene lestvice. Atletico Madrid z Janom Oblakom je gostoval v Barceloni pri zadnje uvrščenem Espanyolu, tekma se je končala z 1:1.

Prvi polčas 180. el clasica je pripadel nogometašem Barcelone, ki so bili nekoliko podjetnejši in na vrata Thibauta Courtoisa sprožili tri strele. Belgijca premagali niso, pred njegovim golom so preveč komplicirali, kot tudi napadalci Reala na drugi strani, a je tem v okvir Barceloninih vrat uspelo usmeriti en sam strel. Nekaj žog je letelo prek vrat Marc-Andreja ter Stegna, nekaj mimo. V drugem je pritisnil Real in napadalnost kronal z golom v 71. minuti, ko je Toni Kroos z lepo podajo zaposlil Juniorja Viniciusa na levi strani Barceloninega kazenskega prostora, Brazilec je streljal, pot žoge pa je z nespretnim posredovanjem spremenil Gerard Pique, ravno toliko, da je ter Stegen ni več ujel in je pristala v mreži. Mariano je že v sodnikovem podaljšku, minuto po tem, ko je vstopil v igro, poskrbel za 2:0 za domače, ki so z novimi tremi točkami skočili na vrh la lige.

Jan Oblak je z Atleticom prišel le do točke pri zadnje uvrščenem Espanyolu v Barceloni. Škofjeločan je prejel gol v 24. minuti, ko je po zmedi pred njegovimi vrati žogo v mrežo pospravil kar njegov klubski tovariš, črnogorski branilec Stefan Savić. Madridčani so izenačili v začetku drugega polčasa, natančen je bil Saul. Atletico je zdaj peti v ligi, prehitel ga je Getafe z zmago na Mallorci.