UEFA liga prvakov Filip Valenčič Petar Stojanović

1 leto

Kvalifikacije za ligo prvakov, 2. krog, povratne tekme

Najverjetnejši tekmec Olimpije spet brez njenega nekdanjega člana

Petar Stojanović | Foto Guliver/Getty Images

HJK Filipa Valenčiča, ki je v zadnjih tednih v nemilosti trenerja, je v drugem krogu kvalifikacij za ligo prvakov na Finskem izgubil proti beloruskem Bateju in izpadel. Petar Stojanović si je z zagrebškim Dinamom tretji krog zagotovil že v torek.

Dinamo, pri katerem igra Petar Stojanović, je praktično napredoval že v prvi tekmi, saj je Hapoel Be'er Shevo že doma premagal s 5:0. Gostovanje v Izraelu je bilo tako le formalnost, a po prvem polčasu je kazalo, da bi domači utegnili pripraviti celo senzacionalen preobrat. Vodili so namreč z 2:0, gola sta dosegla stari znanec 1. SNL John Ogu (nigerijski reprezentant je nekdaj branil barve Drave) in naš Stojanović, ki je premagal svojega vratarja. Zagrebčani so se zbrali in zadrego rešili v petih minutah drugega polčasa, ko sta Mario Budimir in Izet Hajrović izid izenačila. Tekma se je končala z 2:2.

Napredovanje sta si v torek priigrala še Shkendija in Spartak Trnava.

Filipa Valenčiča, ki je nekoč igral za Olimpijo, tudi tokrat ni bilo niti na klopi HJK. | Foto: Vid Ponikvar Filipa Valenčiča, ki je nekoč igral za Olimpijo, tudi tokrat ni bilo niti na klopi HJK. Foto: Vid Ponikvar

Olimpija proti svojemu nekdanjemu članu, ki pa je na stranskem tiru

Za HJK v sredo spet ni igral Filip Valenčič, ki se je v zadnjih tednih znašel v nemilosti trenerja Mike Lehkosua. Spor naj bi začel na dvoboju v začetku sezone finskega prvenstva, ko je Valenčič proti KuPS v drugem polčasu zavrnil vstop v igro.

Brez pomoči nekdanjega napadalca Olimpije je HJK, ki je na prvi tekmi remiziral brez zadetkov, v Helsinkih proti Bateju izgubil z 1:2, tako da se seli v tretji krog kvalifikacij za ligo Europa. Tam pa se bo najverjetneje pomeril prav z Olimpijo. Če si ta seveda ne bo privoščila blamaže in v četrtek v Belfastu proti Crusadersu zapravila prednost s 5:1, ki si jo je priigrala v Stožicah.

Azerbajdžanski Qarabag, ki je v prejšnjem krogu izločil Olimpijo, je brez težav preskočil Kukësi. Potem ko je v Albaniji remiziral z 0:0, ga je v Bakuju premagal s 3:0.

Brez težav so napredovali tudi Ajax, Crvena zvezda in Celtic.

Pari 3. kroga kvalifikacij za ligo prvakov:

Red Bull Salzburg (Avt) - Shkëndija (Mak)
Malmö (Šve) - Ludogorec Razgrad (Bol)
Celtic (Ško) - AEK Atene (Grk)
Astana (Kaz) - Dinamo Zagreb (Hrv)
Qarabag (Aze) - BATE Borisov (Bel)
Crvena zvezda (Srb) - Spartak Trnava (Slk)
Benfica (Por) - Fenerbahče (Tur)
PAOK (Grk) - Spartak Moskva (Rus)
Slavia Praga (Češ) - Dinamo Kijev (Ukr)
Standard Liège (Bel) - Ajax (Niz)

Tekme bodo 7. in 8. avgusta, povratne pa 14. avgusta.

Prvoligaško dogajanje na Planet TV in Sportalu

V sezoni 2018/19 boste štiri tekme #PLTS na vsak krog spremljali v neposrednem televizijskem prenosu na programih Planet in Planet 2. Ob tem bo na Planet 2 vsak ponedeljek ob 20. uri na sporedu še oddaja Goool!, ki jo vodi Dani Bavec. Več o razporedu tekem si lahko preberete TUKAJ.