3 leta, 7 mesecev

futsal superpokal Vrhnika Dobovec Pivovarna Kozel

Sobota, 5. 9. 2015, 17.02

Kozlom prva letošnja lovorika!

Dobovec Pivovarna Kozel je zmagovale 12. superpokala Slovenije. Kozli so na vrhniki po preobratu v drugem polčasu s 3:1 premagali Oplast.

To je po naslovu državnega prvaka (v sezoni 2014/2015) druga klubska lovorika v zgodovini.

Dobovec je že na ogrevanju ostal brez prvega vratarja Alena Mordeja, ki je moral na urgenco v Ljubljano po močnem udarcu v glavo. Na vrata je stopil mladi Marko Peček, ki vse do zadnjih sekund kljuboval napadom Oplasta. Anže Širok je dve sekundi pred iztekom prvega dela zadel za vodstvo Oplasta (0:1).

V drugem delu se je igra povsem razživela. V 23. minuti je bil najprej izključen Jani Ručna, ki je kot zadnji posredoval pri napadu kozlov. V naslednji minuti je Uroš Kroflič izid izenačil.

Na svoj račun je prišlo približno 500 gledalcev na Vrhniki, v 29. minuti je Aleš Marot zabil za vodstvo kozlov, nato pa deset minut kasneje postavil še končni izid.

Enaindvajseta sezona DP v futsalu se začne v četrtek, 10. septembra, s tekmo Bronx - Puntar.