17.21

8 let, 5 mesecev

Petek, 31. 10. 2008, 17.21

Koprčani pod vodstvom Okčiča pokazali zobe

Nogometaši Kopra so v 15. krogu PrveLige Telekom Slovenije doma z 3:1 (2:0) premagali moštvo Labod Drava. To je bila šele tretja zmaga ''kanarčkov'' v tej sezoni.

Koprski nogometaši, lani najprijetnejše presenečenje državnega prvenstva, ko so ob koncu osvojili visoko drugo mesto, s čimer so si izborili tudi nastop v pokalu UEFA, so vendarle zabeležili novo zmago, ki pa je šele njihova tretja v letošnjem tekmovanju.

Tri točke so bile Koprčanom ravno dovolj, da so na lestvici zadnje mesto prepustili nogometašem Primorja, ki pa bodo svojo tekmo tega kroga igrali nekoliko pozneje. Niza neuspešnih nastopov, v zadnjih štirih prvenstvenih krogih so zabeležili ravno toliko porazov, pa ni uspelo prekiniti današnjim koprskim tekmecem, igralcem Laboda Drave.

Zaslužena zmaga Kopra

V pomembnem obračunu dna razpredelnice je tako Koper zasluženo premagal goste s Ptuja. Domači so povedli že v praktično prvem napadu, potem ko je bil po predložku Brulca na drugi vratnici najspretnejši Kreft. Tudi v nadaljevanju so imeli domači več od igre. Po dveh neuspešnih poskusih je Mertelj v 32. minuti dokazal, da gre v tretje rado. Slednji je po dvojni podaji s Djukičem s strelom s 25 metrov povišal vodstvo domačih. V 36. minuti so imeli gostje lepo priložnost prek Grbca, a je njegov strel z glavo odlično ustavil domači vratar Hasić. V zadnji minuti prvega polčasa se je domačim ponudila še ena lepa priložnost, toda poskus Vilerja od daleč je ustavil okvir gostujočih vrat.

Upanje gostov se je kmalu razpršilo

V drugem polčasu so gostje pritisnili proti domačim vratom, a z izjemo nevarnih predložkov in poskusov Đakovića z razdalje Hasića niso resneje ogrozili. Ko so domači vzpostavili ravnotežje na igrišču, so Ptujčani prek iznajdljivega Kronaveterja v 78. minuti le znižali izid na 1:2.

Upanje po morebitnem izenačenju pa se je kmalu razpršilo, saj je pet minut pozneje po hitrem protinapadu usodo gostov dokončno zapečatil Amusan.