20.46

8 let, 5 mesecev

Ponedeljek, 4. 8. 2008, 20.46

Koper presenetil Interblock

Nogometaši Kopra so v 3. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Interblock z 2:1 (1:0).

Nogometaši Interblocka so nadaljevali s slabimi predstavami v slovenski prvi ligi. To pot so razočarali svoje navijače, saj jim je mero vzel Koper, ki v prvih dveh tekmah ni osvojil niti točke.

Po uvodnih desetih minutah ni kazalo, da se bo srečanje razpletlo v korist gostov, saj so domači bolje odprli tekmo, imeli tudi lepe priložnosti. Toda, kot da je velika priložnost Amusana v 10. minuti, ko je domači vratar Rozman le s težavo ubranil strel s petih metrov, napovedala nadaljnje dogodke, ki so šli povsem v korist rumenih iz Kopra. Ti so zagospodarili na igrišču in plod njihovega dela je bil vodilni zadetek najboljšega igralca tekme Amusana, ki je ušel domači obrambi in rutinirano zatresel mrežo gostiteljev.

Drugi polčas so domači vendarle zaigrali nekoliko bolje, imeli pobudo na zelenici. Po predložku Jukana z desne strani je Dario Zahora z glavo s petih metrov izid izenačil. Najbrž so takrat mnogi pomislili, da bodo domači v tem ritmu nadaljevali, a je spet eksplodiral hitri in spretni Amusan, ki je ušel Elsnerju, potem pa nesebično podal Šečiću, ki mu s petih metrov ni bilo težko zatresti prazne mreže. V zadnjih minutah so gostitelji še poskušali priti do izenačenja, bili so podjetnejši, toda gostujoča obramba je z borbeno igro uspela zadržati minimalno prednost in priti do pomembnih treh točk.