20.42

8 let, 5 mesecev

Sreda, 7. 5. 2008, 20.42

Koper "pobegnil" Interblocku

Nogometaši Kopra so v tekmi 32. kroga Prve Lige Telekom v Ljubljani premagali Interblock z 2:1 (1:0).

Koprčani so v Ljubljani prišli do treh točk in se povsem približali končnemu drugemu mestu ter s tem nastopu v kvalifikacijah pokala UEFA. Potem ko so sicer večji del po kakovosti povprečne tekme vodili, pa so si po izenačenju v 80. minuti zmago priborili v zadnji minuti, ko je bil najbolj spreten Aleksander Rajčevič. Koprčani so se s tem oddolžili Interblocku, ki jih je pred tednom dni izločil iz pokala. Ljubljančanom tako preostane le, da si Evropo priborijo z zmago v pokalu, kar pa si želi tudi Maribor.

Interblock zadel vratnico

Gosti so v vodstvo prišli že v četrti minuti, ko je Sunday Ibeji lepo sprejel žogo v kazenskem prostoru, jo zavrnil do Darka Djukiča, ki ni okleval in je z natančnim strelom v levi spodnji kot vratarja Matjaža Rozmana.

Po prejetem zadetku so po pričakovanju pobudo prevzeli domači, toda njihovi napadi so bili jalovi. Po nekaj polpriložnostih so do prave priložnosti prišli v zadnjih trenutkih prvega dela, ko je Enes Rujović zadel vratnico.

Rajčevič v gneči za zmago Koprčanov

Pritisk domačih se je nadaljeval tudi po drugem prihodu iz slačilnic. V 51. je Dejan Gerić spet zadel le okvir vrat, na drugi strani se je isto zgodilo Saši Božičiču. Koprčani so bili nevarni v protinapadih, Adewalu Amusanu pa je v enem izmed njih z pravočasnim posredovanjem strel na gol preprečil Rok Elsner.

V 80. minuti se je pritisk gostiteljev vendarle obrestoval, saj je bil po kotu v kazenskem prostoru najvišji Ivan Jolič (pred tem sta priložnosti za Ljubljančane zamudila Luka Majcen in Darijan Matić). Toda izid 1:1 ni ostal do konca, saj je po prostem strelu Vilerja in gneči v kazenskem prostoru za drugi gol gostov poskrbel Rajčevič.