19.47

8 let, 5 mesecev

Sreda, 9. 4. 2008, 19.47

Koper ostaja drugi

Nogometaši Kopra so v 27. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Nafto s 3:1 (2:0).

Koprčani so proti Lendavčanom, ki spomladi že tradicionalno padajo po lestvici (na njihovo srečo izgubljajo tudi njihovi tekmeci iz ozadja), dosegli še četrto zmago v zadnjih petih tekmah in še naprej držijo drugo mesto na lestvici. Na drugi strani je Nafta zadržala šesto mesto, a predstava na Bonifiki nikakor ni vnesla miru pred nadaljevanjem sezone. Ne nazadnje predzadnje Primorje za njo zaostaja za vsega štiri točke.

Jukan dvakrat zadel

Izbranci Vlada Badžima so brez posebnih težav odpravili goste iz Prekmurja. Razplet so napovedali že v osmi minuti, ko je z izjemnim zadetkom z roba kazenskega prostora Jukan ugnal sicer dobrega vratarja Kuzmo. V 27. minuti se je Božičič nenadoma sam znašel na levi strani koprskega napada, Djukič pa je njegovo podajo zlahka usmeril v gostujočo mrežo. V prvem polčasu velja omeniti le še poskus Vitagliana s 25 metrov, a je bil Kuzma spet na mestu.

V drugem polčasu so Koprčani nadzorovali igro na sredini igrišča in čakali na novo priložnost. Ta je prišla v 63. minuti, ko je sodnik Vehar po igranju Lundra z roko v svojem kazenskem prostoru pokazal na belo točko. Jukan je zanesljivo izvedel enajstmetrovko.

V naslednjih minutah je gostom pretila prava mala katastrofa, a jo je preprečil Kuzma, ki je zaustavil nevarna poskusa Božičiča in Rajčeviča. Končni izid tekme je po svojem značilnem prostem strelu postavil Trenevski z roba kazenskega prostora, v zadnjih trenutkih pa se je znova izkazal lendavski vratar, ki je obranil strel Amusana z glavo z vsega treh metrov.