22.56

8 let, 5 mesecev

Sobota, 19. 7. 2008, 22.56

Kdor ne da, ta dobi

Nogometaši MIK CM Celja so v 1. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Rudar Velenje z 2:0 (1:0).

Potem ko so uvodno tekmo sezone v polnih postavah odigrali tako nogometaši Nafte kot Laboda Drave, so se sanje predsednika Sindikata profesionalnih nogometašev Dejana Stefanovića o stavki dokončno razblinile na prizoriščih drugih dveh sobotnih tekem v Domžalah in Celju.

Vse štiri ekipe so nastopile v najmočnejših zasedbah in tako bo tudi na preostalih dveh, ki sta na sporedu v nedeljo (Maribor - Koper, Hit Gorica - Interblock).

Gostje bližje zadetku

2000 gledalcev, kolikor se jih je zbralo v Areni Petrol v Celju, je zadovoljno zapustilo stadion. Prvič, ker so Celjani startali z zmago, drugič pa, ker so videli lepo nogometno predstavo. Od igre so sicer imeli več gostje iz Velenja, toda po reku "kdor ne da, dobi" so se zmage in zadetkov veselili gostitelji.

Velenjčani so že v uvodnih treh minutah zapravili tri lepe priložnosti (Trifkovič, Grbič, Junuzović), tudi v nadaljevanju prvega polčasa pa so bili bližje zadetku kot domačini. Ti so prvi strel na nasprotna vrata sprožili šele v 18. minuti (Biščan), drugi nevarnejši poskus pa je že obrodil želeni sad. V gneči po kotu se je do žoge dokopal Bulajič, ki je med številnimi nogami našel pot do mreže. Žoga je sicer zadela vratnico in le za las prečkala golovo črto, toda stranski sodnik je to natančno videl in odločitev sporočil glavnemu sodniku iz Kopra.

Šeliga reševal Celjane

Tudi v drugem polčasu so bili Velenjčani več pri žogi, domači vratar Šeliga pa je bil tisti, ki je obrambne igralce in svojo ekipo reševal pred izenačenjem.

V 73. minuti je sledil hladen tuš za goste in drugi zadetek v njihovi mreži. Biščan se je približno iz 25 metrov odločil za strel po tleh, žoga se je tik pred vratarjem Jahičem odbila in ga presenetila. Do konca tekme si nobena ekipa ni priigrala omembe vredne priložnosti, tako da se je tudi tretja tekma tekmovalne sezone 2008/09 končala z izidom 2:0.