Thermometer Blue 1,28

Lionel Messi Lionel Messi kvalifikacije za SP 2018

Sreda, 30. 3. 2016, 9.08

Messi srečal abrahama, njegov soigralec rešil Brazilijo (video)

Nogometaši Urugvaja so po zmagi nad Perujem zasedli vodilno mesto v južnoameriških kvalifikacijah za SP 2018. Argentina je premagala Bolivijo in se povzpela na tretje mesto, Brazilija pa si je na sosedskem obračunu v Paragvaju priigrala točko v izdihljajih srečanja.

Urugvajci so v 6. krogu južnoameriških kvalifikacij za SP 2018 izkoristili prednost domačega igrišča. Dvakratni svetovni prvaki so premagali Peru z 1:0, med strelce pa se je vpisal zvezdnik PSG Edinson Cavani. Urugvaj je zaradi boljše razlike v zadetkih (12:4) na lestvici prehitel Ekvador in se s 13 točkami zavihtel na vodilno mesto.

Ekvador je doživel prvi poraz v kvalifikacijah. Praznih rok je ostal v Kolumbiji, pri kateri je blestel napadalec Milana Carlos Bacca. Kolumbija na lestvici zaostaja za štirimi reprezentancami. Trenutno je na petem mestu, ki zagotavlja nastop v medcelinskih dodatnih kvalifikacijah za udeležbo na SP 2018.

Kako se je med strelce vpisal Lionel Messi?

Argentina je odpravila Bolivijo z 2:0, na seznam strelcev pa se je po uspešno izvedenem kazenskem strelu vpisal tudi Lionel Messi. Gostje so protestirali pri sodniku, saj so bili prepričani, da ne bi smel pokazati na belo točko, a njihove pritožbe niso zalegle. Zvezdnik Barcelone se je veselil jubilejnega 50. zadetka v dresu gavčev. Argentinski kapetan je sodeloval tudi pri prvem zadetku. Z Gonzalom Higuainom sta povzročala preglavice branilcem Bolivije in omogočila branilcu argentinskega klubskega velikana River Plate Gabrielu Mercadu, da je zatresel prazno mrežo.

Kako je Daniel Alves rešil Brazilijo v Paragvaju?

Brazilija se je na gostovanju pri Paragvaju znašla v velikih težavah. Na začetku drugega polčasa je izgubljala z 0:2, a se nato rešila v zadnjih desetih minutah in osvojila točko. Najprej je zaostanek znižal Ricardo de Oliveira (Santos), nato pa je v drugi minuti sodnikovega podaljška na 2:2 izenačil branilec Barcelone Daniel Alves