12.25

Juventus Napoli Roma Inter Fiorentina Samir Handanović Josip Iličić Lazio Valter Birsa Rene Krhin

Petek, 16. 8. 2013, 12.25

Juventusu derbi, Birsa in Iličić obsedela na klopi

V derbiju 26. kroga italijanskega prvenstva je Juventus premagal Milan v gosteh. Pri Milančanih je bil na klopi Valter Birsa, a ni dobil priložnosti za igro.

Največji derbi italijanskega nogometa sta odločila Fernando Llorente z golom v prvem in Carlos Tevez, ki se je med strelce vpisal v drugem delu igre. Valter Birsa je očitno okreval po poškodbi in se znašel na klopi Milančanov, a ni dobil priložnosti za igro.

Vso tekmo je na klopi sedel tudi Josip Iličić, katerega Fiorentina je doma izgubila proti Laziu.

Bologna je z Renejem Krhinom, ki je igral vso tekmo, remizirala brez zadetkov v gosteh pri Hellasu Veroni.

Chievo je gostoval v Bergamu pri Atalanti in izgubil z 1:2. Boštjan Cesar je bil v začetni enajsterici gostov, a moral po 68 minutah igre zaradi drugega rumenega kartona predčasno z igrišča. Dejan Lazarević je sedel na klopi Chieva in spet ni dobil priložnosti za igro.

Torino je z Jasminom Kurtićem doma izgubil proti Sampdorii z 0:2. Slovenski reprezentant je igral od prve do zadnje minute.

Že v soboto je Samir Handanović z Interjem gostoval pri Romi in zaklenil vrata Milančanov. Tekma se je končala z remijem brez zadetkov.