19.53

serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Inter Fiorentina Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković Aljaž Struna Carpi Vid Belec

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

Juventus 14. zapored, Napoli se ne da

V nedeljo sta v 24. krogu italijanskega prvenstva zmagala oba vodilna kluba. Juventus in Napoli. Inter Samirja Handanovića je spet razočaral.

Inter, ki je bil nekaj časa vodilni, zdaj pa vse bolj pada po lestvici, je razočaral tudi tokrat. Samir Handanović je na gostovanju pri skromnem Hellasu v Veroni trikrat moral v svojo mrežo po žogo. Milančani so se morali zadovoljiti z remijem s 3:3.

Veliko boljše volje so navijači vodilnega Napolija, ki je doma z golom koga drugega kot Gonzala Higuaina premagal Carpi z 1:0, pri gostih je vso tekmo branil slovenski vratar Vid Belec. Neapeljčani so ohranili prednost dveh točk pred branilcem naslova Juventusom, ki je zmagal v gosteh pri Frosinoneju in prišel do neverjetne 14. zaporedne prvenstvene zmage.

Chievo je v gosteh pri Torinu dosegel pomembno zmago z 2:1, za tri točke pa je v 72. minuti z enajstih metrov zadel prav Valter Birsa, ki je igral 80 minut. Verončanom je pomagal tudi Boštjan Cesar, na igrišču je bil od prve do zadnje minute.

Palermo je z 2:2 remiziral v gosteh pri Udineseju. Za goste ni igral noben Slovenec. Siniša Anđelković je bil na klopi, Aljaža Strune ni bilo niti tam.

Jasmin Kurtić je igral vso tekmo za Atalanto, ki je doma brez zadetkov remizirala proti Empoliju.

Že v soboto je Fiorentina brez pomoči Josipa Iličića, ki je tokrat obsedel na klopi, le remizirala v gosteh pri Bologni.

Tim Matavž, ki je pred dnevi okrepil Genoo, ni dočakal debija na domači tekmi proti Laziu, ki se je končala brez zadetkov. Sedel je na klopi od prve do zadnje minute.