20.43

8 let, 5 mesecev

Sobota, 25. 10. 2008, 20.43

Junuzović dirigiral razigranemu Rudarju

Rudar je v 14. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagal Luko Koper s 5:1 (0:0), blestel pa je Edin Junuzoović.

Velenjčani nadaljujejo z dobrimi igrami pred domačimi gledalci. Na stadionu Ob jezeru so namreč letos premoč priznali le Mariboru, na preostalih šestih tekmah - vključno z današnjo - pa so iztržili najmanj točko. Danes so zadnjeuvrščene Koprčane, ki so v zadnjih petih krogih vknjižili vsega dve točki, brez težav porazili, predvsem po zaslugi ostrostrelca Junuzovića, ki vztrajno dopolnjuje svojo strelsko statistiko. Danes je zadel trikrat, skupno pa že enajstkrat, s čimer je vsaj začasno prehitel tudi doslej vodilnega strelca prvenstva Zahoro iz Interblocka.

Junuzović nezaustavljiv

V prvih 45 minutah sicer ni kazalo na pravi potop Koprčanov ob velenjskem jezeru, saj so imeli slednji - kljub resda terenski premoči gostiteljev - najlepšo priložnost za vodstvo. V 40. minuti je namreč domača obramba po prostem strelu zmedeno posredovala, tako da se je žoga znašla pri Handanagiću, njemu pa je veselje na golovi črti preprečil Jeseničnik. Velenjčani so poskusili prek Jeseničnika v 19. minuti, Cipota v 26. minuti in Junuzovića v 34., toda njihovi poskusi v polčasu za pozabo so bili preslabi za vodstvo.

Rudarjevo nadaljevanje pa je bilo silovito. Domačini so namreč že v uvodnih 15 minutah drugega polčasa odločili tekmo, glavno "besedo" pri tem pa je imel Junuzović. Hasić mu je prvi strel v 48. minuti sicer obranil in žogo odbil v kot. Toda po strelu iz kota je prvi strelec lige z glavo matiral koprskega vratarja. Junuzović je bil glavni akter tudi pri drugem zadetku, ko je prodrl v kazenski prostor Kopra, tam pa ga je nepravilno zaustavil Handanagić. Velenjski napadalec je kar sam izvedel najstrožjo kazen in povišal na 2:0.

Zadela tudi branilca

Le nekaj trenutkov pozneje so "knapi" zabili še tretji gol, ko je po podaji Grbića zadel kapetan Sulejmanović. Pravo katastrofo gostov je napovedal Cipot, ki je v 73. minuti zabil lep gol z dobrih 20 metrov. Nekaj zaslug zanj ima tudi vratar Hasić, ki je pred tem žogo slabo izbil v polje.

Primorci so v 82. minuti prišli vsaj do častnega zadetka, ko je z glavo zadel Brulc, že v sodnikovem podaljšku pa je svoj "hat-trick" po samostojnem prodoru dopolnil Junuzović in se povzpel na prvo mesto lestvice strelcev.