14.22

Nikica Jelavić Glasgow Rangers NK Maribor NK Maribor

Četrtek, 25. 8. 2011, 14.22

Jelavić: Boljši smo od Maribora

Hrvat Nikica Jelavić je navijačem moštva Glasgow Rangers sporočil, da bo drevi v napadu bolj zbran. V Ljudskem vrtu je zapravil izvrstno priložnost za vodstvo Škotov z 2:0.

Privrženci škotskega velikana še niso pozabili na zamujeno priložnost hrvaškega reprezentanta, ki se je pri vodstvu Rangersov z 1:0 znašel sam pred Jasminom Handanovičem, nato pa poslal žogo mimo vrat. Če bi Dalmatinec takrat zatresel mrežo slovenskih prvakov, bi se Milaničeva četa po zaostanku z 0:2 le stežka vrnila ''v igro'', tako pa je imela lažje delo in v drugem polčasu nadigrala goste iz Škotske in si priigrala odmevno zmago.

''Po zadetku Ortiza sem žal zapravil imenitno priložnost, zdaj pa upam, da se bom znašel med strelci na povratni tekmi,'' je za klubsko stran povedal Nikica Jelavić, ki se bo navijačem Rangersov skušal odkupiti z zadetkom ali dvema v mreži Mariborčanov. ''Na prvi tekmi nam ni bilo lahko. Žal smo prejeli zadetek v drugi minuti sodnikovega podaljška, a je pred nami še 90 minut. Verjamem, da bomo zmagali in napredovali v ligo Europa,'' napoveduje 24-letni Hrvat, ki se po nepričakovanem porazu v Sloveniji lahko tolaži le z dejstvom, da so Rangersi dosegli zadetek v gosteh, tako da jim za napredovanje zadošča že tesna zmaga z 1:0. ''Morali bomo pritisniti na obrambo gostov že od prve minute. Po visoki zmagi nad Motherwellom smo si povzdignili samozavest, zato verjamem v uspeh. Smo boljši od Maribora. Tudi brez kaznovanega Naismitha,'' je zaupal Jelavić, ki na igrišču ne bo mogel računati na pomoč Stevena Naismitha. Slednji bo povratno srečanje, ki odloča o vstopu v ligo Europa, izpustil zaradi dveh prejetih rumenih kartonov.