8 let, 5 mesecev

Petek, 30. 11. 2007, 21.54

Izenačena konkurenca

V Športnem centru Triglav se je začela nova sezona v medijski ligi.

Letos bo nastopilo 15 ekip, ki se bodo pomerile po enokrožnem ligaškem načinu, najboljših osem pa se bo uvrstilo v končnico za novega prvaka. Tako kot lani bosta sodila Svetislav Miljič in Sead Nadarevič, igrali pa bodo ob ponedeljkih zvečer.

Sodeč po prvem tekmovalnem dnevu bo konkurenca zelo izenačena. Prvi gol, ki je zadoščal tudi za prvo zmago v novi sezoni, je dosegel Sebastjan Retelj v predzadnji minuti uvodne tekme med Media busom in novincem Kanalom A. Podoben razplet je bil na dlani na drugem srečanju. Drugi novinec Šport klub je tri minute pred koncem popeljal do vodstva Andrej Tekavec. MMC RTV Slovenije se s takšnim scenarijem ni strinjal in Aleš Vozel je izenačil le nekaj sekund pred zaključnim žvižgom sodnika Nadareviča. Novinarji, zbrani v slovenski literarni nogometni reprezentanci, se bodo v medijski ligi pripravljali na evropsko literarno prvenstvo v Avstriji, ki bo tik pred začetkom Eura 2008. V svojem prvem nastopu so porazili lanskega finalista Pop TV. Edini strelec je bil Iztok Lovrič že v tretji minuti.

Lepotico prvega dne sta odigrala Finance in še eden novinec, RTV Koper Capodistria. Finančniki, ki niso imeli nobenega rezervnega igralca, so začeli poletno in povedli z goloma Jureta Žargija in Mateja Kačiča. Tedaj je prvič stopil na sceno Marko Vogrič. Po izenačenju Primorcev, ki nastopajo v dresih argentinske reprezentance, so Finance spet ušle za dva zadetka. Toda Vogrič je zadel še dvakrat, nazadnje poldrugo minuto pred koncem srečanja. Za konec sta se srečali stari znanki Mladina in Družina. Vsi zadetki so padli v drugem delu. Tesno zmago so dosegli rdeče-beli, za katere je obakrat zadel Mičič, za vijolične pa Šrekl.

Medijska liga, 1. krog

Dnevnik - MTV Adria 7:1 (2:0) 1:0 Sova (5.), 2:0 Strnad (11.), 3:0 Sova (20.), 4:0 Rant (23.), 5:0 Taljat (28.), 6:0 Sova (29.), 7:0 Rant (29.), 7:1 Gombač (30.)

Radio Slovenija - Siol Sportal 2:1 (0:1) 0:1 Lah (13.), 1:1 Jeromen (23.), 2:1 Jeromen (25.)

Kanal A : Media bus 0:1 (0:0) 0:1 Retelj 29.

MMC RTV SLO : Šport klub 1:1 (0:0) 0:1 Tekavec 27.; 1:1 Vozel 30.

Pop TV : Slovenska literarna reprezentanca 0:1 (0:1) 0:1 Lovrič 3.

Finance : RTV Koper Capodistria 4:4 (2:1) 1:0 Žargi 2., 2:0 Kačič 7., 2:1 Vogrič 15., 2:2 Vogrič 20., 3:2 Hafner 23., 4:2 Nikolič 24., 4:3 Vogrič 26., 4:4 Vogrič 29.

Mladina : Družina Trud 2:1 (0:0) 1:0 Mičič 17., 1:1 Šrekl 19., 2:1 Mičič 22.